| Dede_Chimz_1996 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Este vreo problema daca la începutul actului sexual nu o fac protejat? Primele 10 minute sa zicem. Iar dupa folosesc prezervativul? Exista riscuri de a rămâne?
Iar a doua intrebare de ce nu simt placere in timpul actului? Cu toate ca preludiul este prezent mereu? Mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
| BlueRoby35 a răspuns:

Celelalte raspunsuri sa iti sugereze ca esti lesbiana sunt prostesti... Daca nu folosesti prezervativ de la bun inceput, intotdeauna ai riscul de a ramane gravida.

Pentru actul sexual sa fie placut femeii nu trebuie doar miscarea de a intra si iesi. Practic aia nu e mai mult decat masturbarea barbatului folosind corpul tau.

Din pacate majoritatea femeilor au aceeasi problema si este cu mult mai dificil sa termini si sa ai un "org..." decat la barbati. Cheia e comunicarea cu partenerul tau si explorarea sa vezi in ce fel sexul te face sa te simti bine.

Unele femei au probleme daca nu au si stimulare din afara, pe clitoris, in acelasi timp ce se dezvolta actul sexual. Sau daca nu au pregatire cu ajutorul barbatului inainte de a intra. Totul consta in a-ti explora corpul, si in a comunica cu partenerul tau sa aflii ce te face sa te simti mai bine. Atat timp cat nu e dureros, poti sa gasesti o pozitie sau miscare repetitiva ce iti va placea. Dar nu fi descurajata daca e mai greu sa gasesti ce iti face sa te simti bine!

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu e nevoie sa-si dea drumul ca sa te lase gravida. Spermatozoizi exista si in fluidul preejaculator, deci eu as zice sa foloseasca prezervativ tot timpul. Poate nu simti placere pentru ca nu-ti place partenerul; sau poate esti lesbiana. Tu singura trebuie sa-ti dai seama.

| RoCkKiD a răspuns:

Teoretic sansa sa ramai insarcinata e relativ mica.dar nu vad de ce te-ai risca. Daca vrei fara ia anticonceptionale si ai rezolvat o treaba.

La adoua intrebare trebuie in primulr and sa ocnsulti un ginecoloc sa vezi daca esti clinic ok, apoi daca acolo nu ti se gaseste nimic e pe baza psihologica deci as recomanda terapie.

| r?spundtot a răspuns:

La prima, tipul trebuie să fie un bun ţintaș iar întrebarea numărul doi : fizic nu ești pregătită, nu ai poftă pentru așa ceva. Fără poftă e doar hrănire cu forţa

| Dede_Chimz_1996 explică (pentru r?spundtot):

Mulțumesc pentru răspuns!