| misefacedordetinemereu a întrebat:

Am si eu o intrebare. Eu si prietenul meu am inceput viata sexuala acum 1 luna si ceva, fara a ne proteja. El intotdeauna a ejaculat afara, nu mi-a atins vaginul. Nu am avut niciun simptom de genu ca as fi insarcinata. Dar sunt sanse de a fi? Ieri mi-a curs o substanta "rozalie", mi-am intrebat medicul, si a zis ca e normal se curata uterul, deoarece am terminat acum 5 zile menstruatie.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intre 4 si 27% pentru fiecare contact sexual. Orice sangerare in afara menstruatiei este anormala. Ar putea fi o sangerare de ovulatie, dar si una de implantare a unei sarcini. Nu stiu ce ginecolog ti-a zis asa ceva despre curatirea uterului, dar ar fi bine sa-l schimbi de urgenta.

| RXN a răspuns:

Medicul ti-a spus ca e in regula, de obicei, cateva zile dupa menstruatie sansele de a fi insarcinata sunt minime. Oricum, nu ar strica sa va protejati de acum, inainte sa te trezesti cu vreo sarcina.happy

| Pacala a răspuns:

Da` tu de protectie n-ai auzit? Pana la urma, ori vei ramane insarcinata, ori vei lua o boala cu transmitere sexuala. Nu mai bine ii spui prietenului tau - care, apropo, e un iresponsabil - sa isi puna prezervativ? Ai scapa de 99% din posibilele probleme care vin odata cu inceperea vietii sexuale. happy

| vasiledumitru a răspuns:

Ai crezut ca daca vei face sex vei fi fericita, uite vezi ca nu esti ca ai multe si grele griji.

| innocent_9644 a răspuns:

Daca ai avut menstruatie nu estihappy

| BuggsBunny a răspuns:

Nu prea sunt sanse... dar ca sa fii sigura du-te la ginecolog!

| teroristu_7134 a răspuns:

De acum cel mai bine ar fi sa ii faci un sex oral inainte de actul sexual pentru a ii curata sperma de pe penis.

| laurentiuchina a răspuns:

Da nu ati fa griji dar mai bine e sa te protejezi ca daca se antampla ceva atunci ati faci griji si de avort daca nu ai auizit e iadu pe pamant pentru tine ca fata