| Girls14 a întrebat:

Am si eu o intrebare. o sa ma adresez fetelor. sau baietilor daca stiu.As vrea sa-mi grabesc venirea menstruatiei luna trecuta mi-a venit pe data de 3 si astazi e 4 vreau sa il grabesc. Multumesc! Funda:*

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
se zice ca. daca faci efort/baie calda...vine mai repede cu o zi/2 maxim.dar de ce vrei sa grabesti venirea menstrei?
O frumoasa zi sa aihappy

| Girls14 explică (pentru caramela):

Pai.e ceva mai complicat dar oricum multumesc mult:*

| caramela a răspuns (pentru Girls14):

Ce anume e complicat? zi-mi pe privat daca vrei.

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca ai ciclul neregulat si vrei sa fie regulat, atunci ceaiul de coada soricelului te poate ajuta. El ajuta si daca ai dureri mari in timpul menstruatiei sau daca este prea abundenta. Si ca veni vorba despre aceste afectiuni, tin sa mentionez ca efortul si apa calda poate sa provoace una sau alta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zenithf):

Oo da mersi de sfatlaughing

| AnGeL a răspuns:

Din cate stiu nu prea poti sa o grabesti...incearca sa stai la caldura si cat mai multe dusuri fierbinti
winkingsucces

| mona a răspuns:

Nu poti sa grabesti mentruatia si o sa fi convinsa de asta

| h3r a răspuns:

N-o să-ţi vină mereu aşa.
Poate luna viitoare o să-ţi întârzie sau invers.
Încă nu ai menstruaţia regulată, aşa că te sfatuiesc să încetezi cu grabirea ei.

Take care.

Răspuns utilizator avertizat
| cristy1993 a răspuns:

Draga mea, nu face ceva pentru care ai sa regreti mai tarziu! Am mai discutat pe un alt topic, o problema asemanatoare si mi-am exprimat punctul de vedere, ce pot sa-ti spun acum este faptul ca, te cam joci cu sanatatea ta.