| Dana12341234 a întrebat:

Am și eu o întrebare și aștept un răspuns serios pentru ca sunt panicata.
A fost prietenul meu la mine și m.am jucat cu penisul lui (masturbare dar fără sa ejaculeze) și după ceva timp am intrat amândoi în cada în apa. Este posibil sa rămân gravida? Pentru ca în ultimul timp am fost balonata, am avut dureri de burta și de sâni și am mâncat foarte mult, eu care nu prea mâncam. Mi.a întârziat și ciclul luna asta.  Dar mie oricum nu îmi venea regulat... mentionez ca mi.a făcut și el degetica.
Sunt foarte panicata.
Durerile pot fi ca nu mai sunt virgina ?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista nici cea mai mica posibilitate ca in modul prezentat in aceasta intrebare sa se poata forma o sarcina. Acele stari si manifestari de care ai amintit de asemenea NU sunt specifice unei sarcini. Neinceperea menstruatiei se datoreaza faptului ca in organismul tau se produc constant dereglari hormonale, care deregleaza lungimea ciclurilor menstruale acesta devenind unul nereglat. Durerea resimtita in interiorul vaginului se datoreaza degeticii practicate de catre iubitul tau, dar acea stare de disconfort este trecatoare si va dispare foarte curand. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Durerile pot fi de la orice, dar gravidă sigur nu eşti.
Mai bine mergi tu la un medic.

| sofisis a răspuns:

Nu are cum sa fii gravida.
Sarcina nu vine cu balonari.
Ciclul e posibil sa fie dereglat de la inceperea vietii sexuale (inteleg ca ai inceput de curand).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil esti Mai panicata deoarece nu ai primit nimic si iti Versi disperarea punand intrebari stupide

| kandaraki a răspuns:

Slabe sanse

| sweetangels a răspuns:

Nu esti draga

| Ađrian90 a răspuns:

E destul de imposibil să fii însărcinată, nu spun nu, dar greu... Durerile pot fi şi de la schimbările hormonale şi multe din simptome pot apărea doar pentru că te gândeşti excesiv la ele. Dacă ţi-a întârziat ciclul nu e problemă, dacă a trecut mai mult de o lună nu e problemă dacă n-ai ciclu regulat. Poate întârzia şi mai mult, aşteaptă şi vezi, dacă în următoarele zile nu apare, fă un test de sarcină că e 10 lei. Deşi nu rămâi aşa uşor însărcinată.
Nu te panica, n-are rost. Balonarea şi durerile de burtă pot avea alte surse... Şi crede-mă. Simptomele astea nu apar după 2-3, apar pentru că te gândeşti tu la ele. Nu eşti balonată din a 3-a zi de sarcină ŞI NU, nici greţurile şi nici durerea sânilor. Mai stai o săptămână şi dacă tot nu vine, fă un test de sarcină. Sper că te-am ajutat, nu mai fi stresată, stresul este principala cauză de întârziere a ciclului menstrual. ^_^