| RoxutZaaaa a întrebat:

Am si eu o intrebare si nu stiu ce sa fac.
Am o relatie de 8 luni iar de la un timp devreme prietenu meu mi-a propus sa facem sex(eu inca sunt virgina si an 18 ani) dar eu nu vreau sa imi incep viata sexuala. Nu ma simt pregatita si nu simt nici nevoia. El vrea sa o facem, dar mi-a spus ca daca nu vreau nu se desparte de mine ca ma iubeste prea mult, dar el e mereu suparat din cauza asta. Spuneti-mi si mie ce pot face...

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cum se supara,tot asa o sa-i si treaca,pentru ca tu esti singura care poate hotari ce face cu corpul ei.
Cat timp nu esti pregatita, nu o fa, supararea lui este un santaj sentimental pentru a te convinge.
Discuta cu el si fa-l sa inteleaga ca corpul tau iti apartine numai tie, oricat de tare s-ar supara el!
Daca are rabdare si te iubeste, o sa inteleaga si-o sa lase supararea deoparte.

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

E greu si lui, ti-e greu si tie, va inteleg un pic pe amandoi. Cata vreme nu esti pregatita, nu o face, (dar ai putea sa incepi sa te pregatestihee hee). Dar poti face altceva pentru el, sa il faci sa se simta bine, pana va hotarati daca treceti la pasul urmator.
8 luni este destul de multisor pentru unul care si-a inceput viata sexuala. Pana la urma va trebui sa vedeti ce veti face in aceasta privinta.

| lolly a răspuns:

Daca te iubeste te asteapta, daca nu, desparte-te de el.Normal nu-i ceri unei fete sa faca sex cu tine, dupa o perioada lunga de timp cand sunt singuri baiatul ar trebui sa faca pasul, iar daca fata vrea accepta daca nu, il refuza subtil.

| fabiola a răspuns:

Faci numai ce simti si cand simti! Numai asa nu vei avea regrete.

Răspuns utilizator avertizat
| Bubulin4ik a răspuns:

Trebuie sa inteleaga ca nu esti pregatita asta-i tot! Si daca te iubete o sa inteleagahappy
Bafta!:*

| Azµre a răspuns:

Să mai aștepți, dacă nu ești pregătită nu ești și pace. Trebuie să înțeleagă!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Numai tu ai dreptul sa decizi momentul in care sa incepi.Acel moment iti va ramane in memorie pentru totdeauna,asa ca nu te lasa influentata. Faptul ca pare mereu suparat, nu e decat o stratagema de a te impresiona, in speranta ca, tinand la el, vei ceda.Numai tu alegi.

| Violente a răspuns:

Nu contează dacă prietenul acceptă sau nu, cu atat mai bine că accepta, prin lucrul ăsta iti dovedeste incredere, rabdare, respect si dragoste față de tine.

Daca nu esti pregatita, atunci nu e cazul să îți incepi viata sexuală. Cand vei fi 100% convinsă ca ai găsit persoana potrivită pentru a-ți pierde virginitatea, atunci o faci, nu cand are el chef.

Ai grijă de corpul tau!

| asdfghjhghkjj a răspuns:

Lasa-l in pace, ii trece lui, nu ii da un deget ca iti ia toata mana, si alte chestii... laughing

| Zaied a răspuns:

Eu cred ca daca e suparat pe tema asta nu te iubeste indeajuns.Mai bine astepti cativa ani, iti scoti virginitatea la licitatie pe internet si faci bani frumosi.

| RoxutZaaaa explică (pentru Zaied):

Nu imi trebuie bani pentru asa ceva laughing laughing nu vreau sa imi vand corpul

| jurnalistu a răspuns:

Futete

| Mufilici a răspuns:

Daca nu te simti pregatita si nu vrei, nu o face, nu poti face acest pas doar pentru moftul partenerului tau. Relatiile sexuale presupun ca trebuie sa aiba loc atunci cand ambii parteneri se simt pregatiti, au incredere unul in celalalt si relatia lor este bazata pe sinceritate si iubire. Daca te iubeste cu adevarat va astepta si mai mult, atat cat va fi nevoia.
Sper ca te-am ajutat>:d