| diana_3166 a întrebat:

am si eu o intrebare happy stopul imi vine in ziua de luni si tine pana miercuri, iar miercuri seara am facut dragoste si el nu a ejacuat in mine. Tin sa mentionez ca iau si anticonceptionale.Sunt sanse sa raman insarcinata? :-s

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca iei anticonceptionale, esti protejata toata luna, fara probleme, chiar si in perioada de pauza a contraceptivelor. E adevarat ca au si el un mic procent de ineficacitate, dar riscul de a ramane insarcinata in conditiile mentionate este aproape nul.

| psiholoaga a răspuns:

Daca iei anticonceptionalele in mod corect (fara sa sari peste pastile), nu ai de ce sa iti faci griji.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci griji. Nu ai ramas insarcinata.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca procedezi cum ai spus nu ai sanse sa ramai insarcinata.

| Leea1234 a răspuns:

Nu, practic nici o sansa!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca procedezi, dupa cum declari, nu trebuie sa-ti faci probleme nu ai cum sa ramai gravida.

| deluxe a răspuns:

cu siguranta nu esti gravida!

| SpikE a răspuns:

Nu

| RalukBrown a răspuns:

Buna. Daca e asa cum ai relatat tu, sansele de a fi insarcinata sunt nule. Bineinteles, acest lucru este valabil in cazul in care iti iei anticonceptionalele in fiecare zi, fara sa omiti nici o pastila; si o pastila daca uiti o singura zi sa o iei, pot sa apara probleme (acest sfat ti-l dau cu cel mai mare drag). Avand in vedere ca tu esti o persoana preventiva, relax happy si protejaza-te, protejati-va in continuare de o sarcina nedorita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Șansele sunt nule din start pentru o posibilă sarcină.
Pentru ce iei pilulele: tratament sau contraceptiv?
Dacă este pentru protecție, partenerul nu trebuie să te mai protejeze, ești protejată de pastile.
Pa, pa.