| iuliutza17 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare sunt cu iubitul meu de 3 ani si 4 saptamani..As vrea sa imi spuneti si mie cum sa imi dau seama ca ma iubeste? si inca un lucru de unde stiu ca ma inseala? Va rog vreau sa fiti seriosi. Si sa imi raspundeti sinceri:* cat mai multe raspunsuri va rog :* Va pup.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te iubeste daca te respecta, te intelege, te sustine, este intotdeauna sincer si pune pe primul loc interesul tau si nu pe al lui (nu mofturile tale). Atata timp cat intre voi exista iubire si respect, nu cred ca se pune problema de inselat. Intr-o relatie, trebuie sa ai incredere neconditionata, daca ceri incredere neconditionata

| FemeiaPisică a răspuns:

După trei ani şi patru săptămâni încă nu ştii dacă te iubeşte sau nu? Dacă chiar tu eşti în poză, nu mă miră mai nimic. Într-o relaţie care are la bază dragostea adevărată, există: iubire, încredere, sinceritate, respect, înţelegere, fericire, bucurii, dar mai există certurile şi conflictele.
Dacă iubeşti şi eşti iubit cu adevărat, înşelatul nu intră în discuţie!

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Dupa 3 ani nu ti-ai dat seama daca te iubeste? si de inselat iti dai seama imediat daca primeste apeluri mai suspecte

| RedheadOnTheRun a răspuns:

In 3 ani probabil ti-ai dat seama daca te iubeste sau nu. De altfel daca nu te iubea tind sa cred ca nu mai sarbatoreati 3 ani impreuna. Acum daca te inseala e mai greu sa iti dai seama daca baiatul e destept laughing.
daca se poarta dubios, daca e agitat cand il intrebi despre diferite "prietene" de-ale lui..chestii din astea.laughing ori il prinzi "cu mata-n sac".

| sensualus a răspuns:

Daca chiar tu esti in poza, raspunsul e evident

| Șurubelniță a răspuns:

Crezi ca daca nu te iubea, ati fi avut o relatie de lunga durata?
Serios acum, asta-i o intrebare penibila...
Intrebarea ar fi de fapt daca tu il iubesti, din moment ce ai aceasta indoiala happy

| iuliutza17 explică (pentru Șurubelniță):

Normal ca il iubesc dar ma mai inselat...Si nu stiu sincer ca el a spus ca nu o va mai face am fost inselata de 3 ori dar ..nu stiu cand il intreb de ce sa de la fetele de la scoala zice ca asa ca intre amici.sad eu nu prea stiu ce sa mai cred

| Șurubelniță a răspuns (pentru iuliutza17):

Cand zici inselata, la ce te referi mai exact?

| iuliutza17 explică (pentru Șurubelniță):

s-a dus la alte fete si s-a culcat cu una din ele si dupa ai tot la mine s-a intors deci nu stiu ce sa mai zicsad dupa cumm vad isi face griji pentru mine si il intereseaza dar mai exact nu stiu

| Șurubelniță a răspuns (pentru iuliutza17):

Din moment ce te-a inselat, inseamna ca a gasit la ea ceva ce nu gaseste la tine. Sincer? Eu zic ca doar isi bate joc de tine, nimic mai mult, degeaba sunteti intr-o relatie de 3 ani, nu mai are niciun viitor.
Acum te intreb si pe tine logic : daca te-a inselat, a facut-o pentru ca te-a iubit? In acele momente s-a gandit la tine? Clar ca nu!
In plus, din moment ce te-a inselat o data, fii sigura ca o va mai face si a2a oara.
Nu vad niciun sens in relatia asta, eu sunt de parere ca ar fi cazul sa-i pui capat.
Asta daca nu accepti situatia asta, daca pentru tine e ok ca te inseala si ca nu te mai iubeste la fel de mult, o poti continua dar nu vei putea fi fericita, crede-ma.