| Anonim2233444 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare, sunt impreuna cu o fata de aproape 2 ani si am facut sex neprotejat timp de 1 an si as vrea sa ii sugerez sa ia anticonceptionale, pastile dinalea sa nu ramana gravida, trebuie sa o consulte un ginecolog sau un doctor profesionist ca sa ii dea medicamentele potrivite sau poate lua orice tip de anticonceptionale? Apropo fata are 14 ani.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eu zic sa pui aceasta intrebare mamei ei. Chiar si tatalui ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Hei,deci mi-o trag cu fiica-ta, ce fel de anti-conceptionale sa ia? happy

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa ti-o tragi, că nu am fiică. Dar dacă aveam, recomandam o capcană vânatorească in chilotii ei, pentru tine.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai facut sex neprotejat cu ea de la 13 ani atunci nu te-ai gindit ca este mica si tu esti un corupator de minori?

| Sofer a răspuns:

Dacă nu a rămas pana acum gravidă și i-a venit ciclul înseamnă că ai experienta pe acolo. Ce vârstă ai?

| DeathOfDreams a răspuns (pentru Sofer):

Nu, înseamnă c-o avut noroc. Poți să ai oricât de multă experiență, lucrurile nu funcționează chiar așa.
Un noroc pe care l-am mai auzit la anumite persoane pe termen lung până într-o zi, când n-o mai fost atât de mult noroc.

| Valentina8 a răspuns:

1-Nu e ok pentru ca corpul fetei nu a avut inca destul timp pentru a se dezvolta pentru a fii gata pentru toate acestea.
Si daca va vizita un ginecolog cel mai probabil pentru varsta nu ii va da nimic.
Oricum, informatii pentru cum sa se descurce nu iti voi da!
Folositi prezervativul daca chiar nu va puteti abtine!

| Cineva797406016386 a răspuns:

Nu e ok de loc să ia anticopțepționale de alea sau tot felul de boabe doar pentru 5 secunde de plăcere plus că are doar 14 ani dacă ar fi vrut 17-19 ani atunci nu era mare problemă, dar ce faci tu acum se numește egoism pentru că tu vrei să I sugerezi să ia boabe de acelea pentru a avea tu 5 secunde de plăcere

| Duduchi a răspuns:

14 ani? Nimic rau in asta, nu am nimic în potriva cu sexul. Eu tot 14 ani am și am iubită, care e și ea tot de 14 ani. Facem sex in fiecare săptămână, dar folosim protectie. Eu te sfătuiesc să faci și tu același lucru. E mai bine să eviți 3-4 secunde de plăcere decât să suporți nouă luni de stres și după aia ani grei de munca. Sănătate și partide faine in continuare!
P.S. -Nu se iau anticoncepționale la vârsta asta, pot apărea mari probleme.
P.S. 2- Aveți grija sa nu afle părinții că o faceți la vârsta asta, eu era să o pățesc.