| Simona_6092 a întrebat:

Am si eu o mica deruta, si vreau sa va cer voua parerea.

Este vorba de 2 baieti. Unul ( X ) este tipul mai timid si mai bine crescut. In ore mereu ne uitam unul la altul fixandu-ne privirea destul timp, ne zambim reciproc, ne intelegem bine etc. Altul ( Y ) este tipul mai smecher si mai tupeist. In pauze ma tachineaza, ma ia in brate, rade cu mine s. a. m. d

Ideea e ca eu as vrea sa am o relatie cu primul, adica cu X.

Intrebarile ar fi urmatoarele :
1. Care din baieti ma place mai mult?
2. Ce sa fac ca sa pot sa-l "ademenesc" pe X incat "sa fie doar al meu"?

P. S. : Stiu ca poate intrebarea mea vi s-a parut stupida, dar vreau neaparat raspnsurile legate de acele 2 intrebari. Fara bataie de joc, daca se poate. Tin sa precizez ca eu NU sunt o fata timida, dar nici chiar cu acel tupeu nesimtit. Multumesc frumos, iar cel mai complex raspuns ia funda! Restul : Folositor happy

Răspuns Câştigător
| ATHOS a răspuns:

In mod cert baiatul timid are sentimente intense fata de tine. Incearca sa te apropii tu mai mult de el, fara a fi tupeista precum spui tu. Modalitati sunt multiple, nu e cazul sa facem precizari in acest sens.
In ceea cel priveste pe tupeistul sigur de el ar fi extrem de indicat sa renunti (chiar daca iti face placere) la a te mai lasa stransa in brate, pupata, sarutata etc. Daca nu vei renunta exista riscul ca baiatul care intr-adevar nutreste sentimente puternice fata de tine sa nu raspunda intentiei tale de apropiere.
Bafta!

4 răspunsuri:
| otherwise a răspuns:

Si eu am aceeasi situatie, exact la fel... eu sunt acel "X" si nu stiu daca fata ma place, insa eu nu o plac, desi ne intelegem destul de bine. Cred deopotriva ca ea il place pe "Y" ( eu folosesc apelativul "maimuta" ). Daca vrei sa vorbim da-mi ADD : cristy_simplu08@yahoo.com

Coincidenta de situatie, este identica vorbesc serios...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

X te place mai mult.nu trebuie sa il ademenesti ci doar sa faci tu un pas mic prima

| Simona_6092 explică:

Multumesc frumos pentru raspunsuri! Am dat la fiecare Folositor + Inteligent. Mi-ati mai dat o speranta. Aproape ca renuntasem ~! :*

| dragonx88 a răspuns:

Salut, Simona, eu personal cred ca tipul X simte ceva intens pentru tine doar ca ii este greu sa iti spuna sau sa iti arate deoarece ii este frica de un posibil refuz.Eu zic ca daca e bine crescut si de treaba merita sa il alegi nu ai ce pierde, pentru ca problema asta cu timiditatea va disparea in scurt timp.In schimb cel mai tupeist si mai smecheras s-ar putea sa iti faca probleme si cred ca nici nu inspira incredere maxima. E alegerea ta. Multa bafta puups