| Speciaal a întrebat:

Am si eu o mica problema, nestiind ce sa mai fac m-am gandit sa apelez la voi. Sper ca intrebarea mea sa fie luata in serios. Am o relatie de aproape 2 ani jumate.El a fost primul si singurul meu barbat din viata mea, toate bune si frumoase dar este o problema el are un copil cu o femeie mai mare ca el cu vreo 10 ani. Timp de 2 ani am stat si am suportat intalnirile lor, fiindca ea il santaja mereu ca daca o paraseste nu isi mai vede copilul! Nu stateau impreuna, se intalneau de cateva ori pe luna, oricum. Ne-am tot despartit, ne-am tot impacat fiindca eu nu puteam sa stau fara el, el nu putea la randul lui sa stea fara mine. In fine, s-au intamplat multe si am suferit enorm stiind mai ales ca ziua era cu mine si unele nopti cu ea. Pana la urma s-a despartit de ea, a ramas cu mine! Si-a asumat orice risc insa am ramas foarte marcata. Ultima oara cand ne-am impacat mi-a spus ca e foarte hotarat si ca vrea sa ramana doar cu mine. Deja eu m-am cam racit fata de el, nu am vrut sa-i arat lucrurile astea, dar el mereu s-a despartit de aia si dupa iar se impacau..eu il lasam cand simteam ca nu pot sa mai suport. Mi-a promis ca de data asta va fi altfel, dar nu prea mai am incredere in el. Unde vruiam sa ajung, de ceva timp am cunoscut un alt tip, el e indragostit de mine si pur si simplu ma face fericitasad. Ma face sa uit de toate, am inceput sa tin mult la el, dar ma simt extrem de groaznic si vinovata fata de iubitul meusad. Nu l-am inselat cu adevarat, adica vreau sa spun ca nu m-am culcat cu el, nu sunt in stare de asa ceva! Dar ma simt foarte prost si pentru simplul fapt ca ies cu altul. E pentru prima oara cand fac asta. Nu stiu ce sa fac, nu pot sa il las, il iubesc prea mult dar tipul asta ma da peste cap. Am inceput sa tin la el si imi e tare greu sa renunt si la el. Sincer nu l-as lasa nici moarta pe actualul meu iubit, dar ce ma fac cu tipul ala? Ma simt bine cand sunt cu el, sufletul meu e linistit, cum nu a mai fost de ceva timp. Am mare incredere in el dar nu stiu ce sa fac. El stie de relatia mea si intelege, nici nu ma obliga sa ma despart de iubit, spune ca tine prea mult la mine si se multumeste si cu putinul pe care il ofer. Imi spune mereu ca nu trebuie sa ma simt obligata si ca nu poate sa apara asa in viata mea si sa imi distruga relatia.Toate iesirile noastre sunt pe ascuns, numai stie nimeni de asta si e de acord! Ar face orice pentru un pic de timp petrecut cu mine. Am nevoie de parerea voastra si va rog sa nu ma intelegeti gresit.dar am suferit extrem de mult din cauza iubitului si oarecum mi-am gasit alinarea in tipul asta.

Răspuns Câştigător
| Bubu4 a răspuns:

Mergi inainte, lasa-l pe actualul sa isi rezolve problemele cu trecutul, pentru ca timp de 2 ani a evitat sa faca acest lucru. Trebuie sa intelegi ca problema lui nu se va rezolva niciodata, mereu va exista copilul care il va lega de ea, oricat de mult te-ar iubi.Ea are un atuu in fata ta, deci renunta acum cat mai poti. Baiatul care a aparut acum, e doar un semn ca trebuie sa o termini, din iubirea pentru actualul prieten, lasa-l sa decida singur. Chiar daca e mai greu, nu fi egoista. Nici nu stii ce se poate intampla, de ce sa fii a2a femeie in viata unuia, cand poti reprezenta universul in viata celuilalt? Si daca nu va fi acesta, va aparea altul si altul.

6 răspunsuri:
| johnyboy a răspuns:

Adica el poate sa aiba o viata dubla si tu nu? si te mai simti si vinovata cand el doarme noptile la aia, dar ce crezi ca aia e de lemn acolo, stai linistita ca face si cu aia sex.parerea mea e sa-l lasi pe actualul si sa fii cu cel care te face sa te simti bine, ca cu actualul n-o sa ai tu viata buna niciodata....asculta-ma! offf.ce va mai place sa va complicati vietile

| Ovydiw a răspuns:

Ai scris cam mult ...in finetongue
Pai da, ar trebui sa ramai cu actualul tau iubit, el te iubeste mult si s-a lasat si de aia sa ramana cu tine, nu ar fi corect sa il lasi pentru altul.
dupa cate inteleg acel baiat te face foarte fericita... si stie de situatia ta si nu se supara ca nu esti cu el, ei bine eu zic dupa mine ca ar trebui sa ramai cu actualul, sa fie totul bine, si cu tipul asta de te face fericita sa ramai prietena buna(dupa ce ai zis tu el accepta) si daca cumva te desparti de actualul iubit o sa fii cu acel tip.tongue
Bafta si noroc in Dragoste!

| neutrino a răspuns:

E timpul sa-ti refaci viata.

| MrAlex a răspuns:

Nu te inteleg gresit ci te inteleg perfect...eu zic sa numai suferi pentru tipul actual ca numai are rost..nici el nu stie ce vrea, ori cu tine ori cu eawinking si de multe ori a ales ea big grin eu zic sa uiti chiar daca este greu dar mai bine sa incepi ceva frumos si nou

| soriinaa a răspuns:

Eu sincera sa fiu, nu stiu cum ai putut sa suporti doi ani de zile ca el sa se vada cu alta, cum ai putut sa fii de acord, cand erau atatia alti baieti care puteau sa fie doar cu tine, doar ai tai. Eu zic ca cel mai bine ar fi sa te desparti de actualul, oricat de greu ti-ar fi, in final suferi oricum, asa ca mai bine suferi acum mai mult, dar macar termini odata cu toata suferinta si reusesti sa fi pe deplin fericita, nu doar cu portia cum te face actualul. Gandeste-te doar ca tipu cu care iesi acum pe ascuns, a aparut cu un motiv. Iar daca te simti fericita langa el, atunci nu mai sta pe ganduri. Inteleg perfect ca nu e foarte usor sa pui capat unei relatii de 2 ani si ceva, dar orice ai zice, el nu te merita. In alta ordine de idei, daca zici ca nu l-ai lasa nici moarta pe actualul, atunci nu inteleg intrebarea. Mai exact, nu inteleg ce vrei. Daca nici nu te gandesti la o posibila despartire, atunci cred ca raspunsul ti-l poti da si singura. Lasa-l pe tipu asta si concentreaza-te asupra iubitului tau. Cred ca esti constienta ca atunci cand iubitul tau afla de acest nou baiat, nu stiu daca va fi la fel indulgent cum ai fost tu cu el, pentru ca asa sunt barbatii in general. E alegerea ta, dar gandeste-te bine, e in joc fericirea si linistea ta. Baftaa si fa ce simti;*

| Smileforme40 a răspuns:

Mai...e destul de complicata chestia... Daca simti ca il iubesti cu adevarat pe actualul tau si totusi nu esti convinsa ca nu o sa se impace cu femeia aceea,tot ce ai putea face este sa ii acorzi sansa iubitului tau de a-si repara greselile din trecut, iar daca nu se schimba nimic, si tu o sa fii foarte hotarata sa termini definitiv relatia, pentru ca asa se va intampla mereu, fa-o! Tipul cu care iesi ti-ar putea servi ca pansament ranilor provocate de iubitul tau si cred ca ti-ar prinde bine, in cazul in care ai fi singura si vulnerabila sa iti gasesti linistea in bratele acestuia. Sper ca te-am ajutat!happy