| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o nelamurire. atunci cand m`am dezvirginat, cam acum in urma cu 10 luni nu mi-a curs sange deloc, niciodata. De aproximativ 5 luni nu am mai intretinut relarii sexuale. Peste ceva timp trebuie sa merg la un control ginecologic, pentru menstruatie, si mai multe, deoarece am dureri mari cand sunt la menstruatie; voi merge cu mama mea si nu trebuie sa afle ca nu mai sunt virgina! Daca nu mi-a curs sange, se poate vedea acest lucru? sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din moment ce te-ai dezvirginat este normal sa de vada. Poti sa folosesti minciuna "am folosit un OB..nu mi-am dat seama ca nu o sa mai fiu virgina". Bafta!

13 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Relatia doctor - pacient e confidentiala.

| borsec a răspuns:

DA se vede si daca nu ti-a curs sange, mama ta trebuie sa stie lucrul acesta.

| Ben. a răspuns:

Eu cred ca relatia doctor -pacient este strict confidentiala si mama ta nu trebuie sa stie chiar tot

| alexam a răspuns:

In principiu, daca nu ai sangerat, inseamna ca esti inca virgina, si ca himenul nu s-a rupt ( faza ce poate fi din doua motive, ori ai himenul elastic, ori tipul nu t-e dezvirginat de fapt ). Insa sunt fete care nu sangereaza cand se dezvirgineaza, asa ca e totusi posibil sa se stie ca nu mai esti virgina ( dar procentul ca cea de-a doua varianta sa fie reala este mult mai mic ). Asa ca stai linistita...

| Lady_8039 a răspuns:

Crystinutsa, la un moment dat, pana la urma, mama ta va afla. Daca nu esti pregatita sa ii spui acum, banuiesc ca ai putea sa discuti problema asta cu medicul tau ginecolog care va stii cu siguranta ca nu mai esti virgina. In fond, tu esti cea care va intra in cabinet si cea care va fi consultata. Cert e ca o data cu inceperea vietii sexuale, pot aparea numeroase probleme daca nu acorzi destula importanta acestui pas… iar daca acele "…si mai multe…" de care te-ai lovit tu acum au legatura cu asta, vei intampina dificultati in a ascunde si a masca. Sfatul meu e sa nu incerci sa faci asta ci sa iti faci curaj sa discuti deschis cu mama ta. Desi ar putea sa te mustre, te va intelege, va aprecia si te asigur ca-ti va fi alaturi. Si crede-ma, va conta mult sprijinul ei si iti va fi mult mai bine dupa ce scapi de "povara" asta. Gandeste-te …
Multa bafta si numai bine iti doresc.

| haladita2307 a răspuns:

Poate k nu te-ai dezvirginat iinca probabil k ai himenul elastic si nu s-a rupt, daca este asa ai nevoie de mai mullte relatii sexuale, si in plus doctorul nu are voie sa zica nimic parintilor tai daca tu nu esti de acord asta se numeste confidentialitate dintre doctor si pacient, ai putea sal si rogi frumos sa nu zica nimic despre asta si sa vb numai despre durerile tale mentruale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Membrana himelară în situația ta nu a fost vascularizată, de aceea nu ai sângerat sau este himen elastic (formă de evantai).
De ce trebuie să meargă și mama? Tu nu te poți duce singură?
Încearcă să o convingi că te duci fără dânsa, așa mai acoperi puțin din ceea ce ai făcut în trecut sau îi spui pur și simplu că ai iubit un băiat (minciuna are picioare scurte) și rezolvi problema.
Te mai gândești.
Pa, pa.
Succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce sa nu afle? poate si mamica ta a procedat la fel ca tine.si daca afla ce? doar nu te da afara din casa.mai bine sa afle acum decat mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu nici mie nu mi-a curs...nu la toti curge.am intrebat-o si pe mama si a spus ca nici ei nu i-a curshee hee .Depinde de fiecare om asta.nu te lua dupa ce abereaza unii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In caz de ciclu abundent cu cheaguri si dereglari de ciclu Cretisoara.(Ceai sau picaturi) Sigur ca se poate vedea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna... si eu am avut aceeasi problema ca bsi a ta, dar eu i-am spus mamei ca am folosit un OB si cand l-am scos am simtit ca s-a rup o pielita... Mult succes!

| greu a răspuns:

Sange iti curge atunci cand himenul se rupe daca nu ti-a curs inseamna ca himenul tau este elastic si nu s-a rupt asa ca ai scapat

| crystinutsa a răspuns:

Pai, eu voi merge la control la Bucuresti si sunt din alt oras. de aceea merg cu mama. si stiu ca relatia pacient doctor este confidentiala. dar ma gandesc ca atunic cand voi intra in cabinet, va dori si mama sa intre, ca mama ma duce la control nu pentru a afla daca mai sunt sau nu virgina, ci pentru ca am probleme atunci cand sunt la menstruatie, ma doare foarte tare burta. :-s