| Blacky_Lucky_1995 a întrebat:

Buna am si eu o nelamurire cine ma poate ajuta va rog.Luna trecuta am fost nevoita sa fac avort din cauza unor probleme de sanatate si acum doctorul mi-a zis sa iau yasmin pentru eliminarea unor chisturi si pentru evitarea unei noi sarcini...In urma cu 8 zile mi-a venit menstruatia si am luat prima pastila si s-a oprit adica nu a mai curs nimica.Nustiu de ce asta.Dar eu am continuat sa iau pastilele corespunzator. Zilnic cu ora exacta.Sunt la a 8 a acum..Problema e ca am avut contact sexual cu iubitul meu azi si a ejaculat putin in mine.E posibil sa raman insarcinata.Va rog dati un raspuns cei care sunteti informati bine pe tema asta nu ma speriati! Multumesc

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca astazi ti-ai administrat a 8-a pastila anticonceptionala, in organismul tau inca de ieri a fost instalata protectia deplina, totala oferita de hormonii administrati pe parcursul saptamanii care a trecut. Incepand de ieri a devenit IMPOSIBILA formarea si instalarea unei sarcini pe intreaga perioada cat va fi folosita aceasta metoda deprotectie de acum incolo. Sotul va putea ejacula in vagin de fiecare data fara nicio teama sau retinere. Multa sanatate!

| vocea a răspuns:

Nu, nu ramai gravida, poti face sex linistita.