| gina09 a întrebat:

Buna am si eu o problema am 14 ani si prietenul meu 16 el este un fel de nu"s multe fete il plac asta vreau sa spun e adv a avut multe relatii. unele dintre fetele care il plac il suna ii trm mesaje si nu's daca el nu e cu una din ele multi imi spun sa il las ca nu e de mine si altele dar eu il iubesc si nu bag lumea in seama. el are multe prietene fete si la scl mai sta si cu ele alaturi de prieteni. ma simn prost sa stiu ca vb si cu alte fete chiar daca poate nu e nimic intre ei ca doar ele in plac si nah baiatu e baiat(daca intelegeti). scuze nu vreau sa jignesc pe nimeni. deci eu sunt geloasa si ma sup repede pe el chiar nu's ce sa fac cryingma simt foarte prost ma puteti ajuta cu un sfat! va rog

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

El e un fel de Fat frumos,si tu un fel de Muma-padurii? De ce accepti asa ceva? De ce te uiti la astfel de specimen? Ori e aurit..., ori te bazezi pe calitatile tale de a-l mentine langa tine. Nu inteleg si nu accept astfel de relatii, in care eu sa fiu "spectatoare"

Răspuns utilizator avertizat
| gina09 explică:

Scz de greselicrying

| buburuza_7398 a răspuns:

Intr-o situatie asemanatoare sunt si eu, desi eu stiu ca ma iubeste...

Ma gandesc mereu ce face el la scoala inconjurat de atatea fete frumoase...

El mi-a spus ca nu le baga in seama, ca el pe mine ma iubeste, dar ma simt aiurea si sunt geloasa sa stiu ca alte fete isi arunca ochii dupa el. Si daca cumva o sa ii placa una din acele fete si pe mine nu o sa ma mai iubeasca? Astea sunt sa zic asa..."riscurile meseriei" cand ai un baiat frumos langa tine...

Si daca o sa se intample asta (sa se indragosteasca de alta fata), asta e, suferi putin dar apoi trece! Suntem tinere avem viata inainte! Baieti sunt cu duiumul! happy

Incearca sa nu te mai gandesti la celelalte fete care il plac si concentreaza-te mai mult pe relatia dintre tine si el, cum se comporta cu tine, cum iti vorbeste, daca te iubeste! Pupici :*

| vallentina123 a răspuns:

Deciin in primul rand o fata care e geloasa e o fata care nu are incredere in propriile forte si nu crede ca arata destul de bine pentru prietenul ei.