| MariaCraciunas a întrebat:

Buna, am si eu o problema, am avut o menstruatie de scurta durata, mai exact o zi, si cateva ore sa zic!
Iar culoare a fost de un maro inchis, este posibil sa fie vorba de o sarcina? Mi-am facut un test de sarcina inainte cu cateva zile, nu cred ca tocmai o saptamna, dar 3-4 zile inainte, si a fost negativ

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Menstruatia cu o durata atat de scurta si cu o desfasurare cu totul atipica si reprezinta un proces fiziologic complet anormal. Culoarea sangelui eliminat nu poate fi asociata cu existenta unei sarcini ipotetice. In astfel de situatii cu totul atipice si anormale, consultatia ginecologica devine absolut necesara. Pentru ca rezultatul testului de sarcina sa fie valid, valabil si corect, testul de sarcina va trebui sa fie facut din nou, repetat. Multa sanatate!

| MariaCraciunas explică (pentru corbulalbrosu):

As putea face testul maine dimineata? Sau trebuie să aștept câteva zile de la menstruatia?

1 răspuns: