| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema am facut sex cu prietenul meu acum aproximativ 2 saptamani ( pentru prima oara ) si nu ne-am protejat el nu si-a dat drumul in mine tongue! sa o spun direct si as vrea sa stiu cum e cu ciclu cand ramai gravida tin sa precizez ca nu am nici o stare laughing de aia. asa greata sau cv blabla big grin! dau funda pentru cel mai buuun raspuns!winkingbig grin

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,simptome de sarcina nu ai dupa 2 saptmanai nu doar in unele cazuri, ele pot aparea la 3-4 saptamani sau,la unele femei nu se prezinta niciun simptom. DAca nu ai stari de greata,ameteala,nu inseamna ca nu poti fi insarcinata, cel mai indicat e un test de sarcina chiar daca nu si-a dat drumul in tine, riscuri exista.De obicei cu 2 saptamani inainte de prima zi a menstruatie, e perioada cea mai fertila cand riscul este maxim sa ramai.Deci mai pe inteles,dupa ce ti-a trecut menstruatia,o saptamana riscurile sunt mici dar, nu te poti baza pe asta ca poti sa ramai in orice perioada, mai ales daca cumva ai menstruatie neregulata.

| andreeakb a răspuns (pentru monyk):

Inca nu mii-a venit cred ca cel mai bine ar fi sa astept si sa vad, totul e sa nu imi intarzie :-s

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Dupa 2 saptamani nu ai cum sa ai simptome de gravida.Asteapta sa-ti vina menstra. Daca intarzie abia atunci fa-ti griji, si desigur, un test de sarcina.

| saby26 a răspuns:

Simptomele nu apar atat de devreme.cu cate zile inainte de ciclu ai facut sex? daca cu aprox 14 zile se poate sa fi ramas mai mult ca sigur/calculeaza si tu singura perioada de ovulatie este in a 14 zi din prima zi de ciclu.numara din prima zi cand ai avut ciclu si a 14 zi este ovulatia daca te-ai nimerit pe data aia s-ar pute sa fii. daca nu iti vine ciclu fa un test de sarcina care este fff usor de folosit

| NuVreauSaTeAud a răspuns:

S-au inventat prezervativele. de ce trebuie sa fie asa greu de inteles?big grin, sau cel putin anticonceptionalele

| Couragebv a răspuns:

Eu am 3 ani de zile de cand o fac fara protectie, dar totul depinde de el, sa stie exact cand sa se fereasca, ca tu nu ai cum sa stiiwinking. si pentru linistea ta, ia 2 testere diferite(de la firme diferite) si acolo afliwinking. bafta multa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci am mai explicat la cineva, sunt baiat dar ma pricep zic eu destul de bine la asta. daca ai un ciclu normal la 28/29 de zile si daca faci sex neprotejat cu 7 zile inainte de ciclu si 7 zilr dupa ciclu sunt sanse de 70% sa ramai gravida pentru ca atunci ovulul este in floarea,apoi intra intr-o stare "latenta". Poti face sex,neprotejat,si el sa nu isi dea drumul in tine, si tot poti ramane gravida(si acum spun din propia experineta ca sunt baiat si stiu)in timpul actului sexual din penis ies cantitati mici de sperma, si daca un spermatozoid mai adormit si care se trezeste o ia la goana in sus si se intalnesti cu iubirea vietii lui ovulul ai sansa sa ramai gravida(asta daca esti in acel interval de timp de 7 zile inainte si dupa ciclul menstrual). Deci fetelor,noi baietii suntem cam nebuni si tot ce vrem noi este sex nu conteaza cum,protejati-va, luati un prezervativ este cel mai sigur, nu poti sti daca acel baiat nu a mai trecut si pe la alte gauri si cine stie ce boala poate sa ia...si sa te nenoroceasca si pe tine