| LaCrImI sI nUmAi LaCrImI a întrebat:

Buna am si eu o problema.aseara m-am certat cu iubitul meu am iesit afar sa nu auda tata ce vorbesc cu el ca cam are obiceiu sa asculte si cand am intra in casa m-a luat cam tare ca ce ai facut afara si chesti din astea.m-a vazut ca plang si la sunat pe iubitul meu si i-a spus asa.
iulian de azi inainte nu mai aveti ca sa va mai intalniti.
va dati seama ce senzatie am avut in acel moment am simtit ca pica cerul pe mine. tin sa mentionez ca stau cu acest baiat de un an si 2 luni, eu tin la el foarte mult si el la fel si mia si demonstrat chestia asta. dar tata tot timpul vorbeste urat pe adresa lui si stie ca ma doare dar nu il intereseaza.de cand sta cu aceasta fata nu mai stie de nimic si de nimeni numai de aceasta fata il intereseaza pe mine sa nu mai vorbim nici nu ma baga inseama cand intra in casa si va dati seama cum ma simt mai nasol decat un gunoi scuzatimi vocabularu.azi neam vazut pe ascuns a inceput sa planga ca nu vrea sa ne despartim nici eu nu vreau chestia asta.nu pot vorbi cu el nici prin mesaje si nici la telefon pentru ca tata imi controleaz telefonul.
va rog ajutati-ma astept un raspuns serios nu vreau sa faceti misto de mine sunt distrusa nu stiu ce sa fac am inima in 10000 de bucati ajutati-ma va rog

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sincer imi pare rau...si eu am fost intr-o situatie similara, doar ca difera putin, in fine.Eu zic sa vb cu tatal tau frumos sa ii explici ca tu pe acest baiat il iubesti si el ar trebui sa te inteleaga, sa vina si prietenul tau sa poarte o discutie serioasa cu tatal tau sa il convingeti amandoi ca nu are de ce sa te desparta de el, ma gandesc ca tatal tau iti vrea binele dar daca asta e fericirea pentru tine atunci nu vad de ce nu l-ar accepta, e viata ta in fond si la un moment dat adevarul tot va iesi la iveala. Cel mai bine ar fi sa vb deschis cu el si sa ii explici cum sta treaba, sa nu lasi pe nimeni sa te desparta de iubitul tau daca va iubiti, luptati pentru iubirea voastra, nici la mine nu era nimeni de acord cu relatia mea cu prietenul meu dar a vazut ca tot nu ma las de el orice ar face, pana la urma s-au resemnat.

| Dominicc a răspuns:

Dar cati ani ai?

| VodkaCoca a răspuns:

@Design nu e vb de ktzi ani are sunt fel si fel de parintzi poti sa fii sh majora atata timp cat stai in casa lor cum s'ar spune trebuie sa faci ce spune ei. Cel mai urat lucru cand se baga parintzi in relatzia la copii oh go on. Scumpo stii vb aia "Dragostea adevaratha invinge totul". Lasa'l pe tatal tau sa vb spune ca el si fa ca tine daca crezi ca nu reusesti sa vb cu el, daca nu poarta o discutzie deschisa cu el spune'i sa iesitzi in oras la o plimbare in parc la un suc si ii spui tot ce iti sta pe suflet pana la urma urmei ar trebui sa te inteleaga ca doar esti fica lui. Te pup:*. Si sper sa rezolvi problema.

| VodkaCoca a răspuns:

A si ink ceva daca te'a vazut plangand si la sunat pe el sa ii spuna ca ati terminato inseamna ca si tatal tau nu vrea sa te vada plangand/suferind dupa un baiatwinking

Janina
| Janina a răspuns:

Am trecut printr-o situatie similara...insa nu am ascultat ce a zis tata. Am stiut ca acea persoana este deosebita si ca merita sa riscam pentru iubirea noastra. Ne-am iubit, am riscat iar acum s-a terminat, insa am ramas buni prieteni...cu niste sentimente puternice intre.
Traieste-ti viata, fa-ti relatia asa cum vrei tu nu cum vrea tata. Timpul iti va arata cat o sa mearga, dar sa nu iti para rau niciodata pentru ca nicio amintire nu e mai frumoasa ca dragostea fie ea pentru un an doi sau toata viata.

| valThina a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti serios si calm cu tatal tau si sa ii zici situatia si sa incerci sa il convingi ca asa ewinking daca nu intelege intalniti`va pe ascunstongue cred ca ai putea sa ii dai mesaje sau sa vorbiti si apoi le-ai putea ssterge

| 16.laura.16 a răspuns:

Eu, daca as fi in locul tau m-as intalni cu el pe ascuns pana se mai calmeaza atmosfera. Apoi as vorbi cu tatal meu si, iubitul meu care se cere a fi matur, ar vorbi si el sa-l convinga ca ma merita. Ce spui?

| AnAiLuI a răspuns:

Buna, te inteleg perfect de bine si eu am trecut prin asta, problemele noastre le avem cu tatii x( mereu sa`si fac griji cand plecam de acasa sau ca iesim undeva cu prietenii sau de ce nu cu iubitul, la tine situatia este destul de complicata! Eu zic sa discuti serios cu tatal tau sa-i zici ca va iubiti si ca este imposibil sa va desparta, ajuta`l sa`si schimbe parerea despre iubitul tau si sa-ti dea mai multa importanta pentru ca esti fata lui am obs ca ai mentionat de o fata anume asta fiind "sotia lui" banuiesc big grin nu stiu ce sa zic ai grija si tu ce faci si sper din tot sufletul sa-ti permita tatal tau sa stai cu iubitul tau big grin eu in locul tau m`as marita cu el chiar daca stau de putin tp cu el adica 1 sh 2 luni big grin baftakiss

| elamit a răspuns:

Daca va iubiti unul pe altul restul nu mai conteaza, la fel am patit si eu, dar am luptat impreuna si am reusit suntem amandoi si avem si 2 baiati.succes

| cosima11 a răspuns:

Nasoala treaba. dar fi linistita ca daca intre tine si prietenul tau e intelegere si iubire o sa treceti peste toate. poate ca tatal tau va fi mai intelegator si o sa te lase in pace sa fi fericita langa el.pentru ca niciun parinte nu`i doreste rau copilului lui...ai zis acolo ca "de cand e cu fata aia numa de ea o intereseaza". faza asta n-am prea inteles`o.in fine.nu`ti pierde rabdarea si ai sa vezi ca o sa fie bine :*

| Mădălina_2296 a răspuns:

Buna, imi pare rau pentru tine...sincer, cred ca ar trebui sa vorbesti cu tatal tau, sa ii spui exact ce ai spus aici, ce simti pentru baiatul acela, ar trebui sa-i pui fata in fata, sa il cunoasca mai bine, sa ii faca o impresie buna.
Si in primul rand, s-a ajuns la situatia aceasta, pentru ca mereu tatii vor sa stie ce fac fetele lor, sigur neplacandu-le sa sufere, din cauza unui baiat.

Eu te-as sfatui sa vorbesti cu tatal tau cat mai deschis si sa ii explici mai bine ca voi chiar va iubii...

Sper ca va fi bine:*
Tu pup si succes

M a d Uhappy

| cretz a răspuns:

In primul rand, parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti sau sa vorbiti, de ce nu, cu tatal tau si sa ii explici ca voi chiar va iubiti si ca nu puteti sta unul fara celalalt. In fond, el a ajuns la aceasta masura pentru ca te-a vazut plangand, ceea ce niciunui parinte nu i-ar placea. Poate ar trebui sa incepi sa ii povestesti tatalui tau numai lucruri bune despre iubitul tau, astfel exista sanse sa isi schimbe parerea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cati ani ai? daca ai peste 18 ai voie sa faci orice iti doresti. daca nu.intalnestete cu el pe furish fara sa stie taticu. pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam complicata situatia ta, dar eu te sfatuiesc sa nu renunti la iubitul tau, sa luptati impreuna pentru relatia voastra.Atata timp cat va iubiti, nu merita sa va despartiti, desi poate tatalui tau nu i-a placut sa te vada plangand pentru un baiat si de aceea a reactionat asa. Oricum, nu renuntati si iubiti-va mult in continuare:*love struck