| Deea2427 a întrebat:

Am si eu o problema dar as vrea răspunsuri clare si fara glume aiurea! Am 25 de ani si locuiesc în aceași casă cu mama mea si "iubitul ei". Mama a divorțat de tata cand eu aveam 15 ani! Problema este ca acum are un iubit cam tâmpit zic eu. Problema este ca seara fac sex si se aude de zici ca o bate ..la început se fereau adica aștepta să plec eu etc...acum o aud cand geme ba el ba ea si nu de puține ori ii aud ba in baie, ba in bucătărie. Plus ca intr-o zi cand am avut problema cu telefonul i-am cerut să îmi dea telefonul ei pentru câteva zile sa tin si eu cartela in el pana il repar pe al meu si nu mare mi-a fost mirarea când am văzut poze indecente trimise de ea către el.

Mama are 47 de ani iar el 45. Voi ati pățit asa ceva? Pur si simplu nu stiu cum sa iau tb asta ca pe ceva normal sau?

21 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA, e totul ok. nu-ti bate capul. alta mama nu iti dadea in veci telefonul ei!
Fa ceva sa evoluezi si tu, si sa iti fie bine! Bucura-te ca e o tipa pasionala si are un partener potrivit ei, daca era vreo frigida anosta si te mai si altoia si iti facea viata un calvar, crezi ca era mai bine?!

| RoCkKiD a răspuns:

Nu e anormal sa faca sex dar ar putea totusi sa fie mai discreti. Ai incercat sa vorbesti cu ea si sa-i spui ca te deranjeaza? Comunicarea ar fi primul pas.

| Violleta2022 a răspuns:

In casa lor, fac ce vor si cum vor.
Daca nu-ti convine, esti destul de mare sa-ti iei bocceaua si sa te muti.

| Emilian65 a răspuns:

Ia treaba ca ceva normal.

| Hammurabi a răspuns:

Mama ta are și ea dreptul la viață și la fericire la fel ca orice altă persoană. Deci e un lucru absolut normal.
Mai puțin normal e faptul că tu, la 25 de ani, încă mai locuiești cu mama ta. Nu mai ești un copil, nu mai ești în întreținerea ei (sau cel puțin așa sper).
Pe de altă parte, dacă tu ai fi avut un iubit și ar fi rămas la tine peste noapte (cu toate că n-ar fi fost același lucru pentru că locuința e a mamei tale, nu a ta) ai fi avut pretenția să nu se bage nimeni în viața ta și în ce faci tu, inclusiv faptul că-i trimiți poze sau ce vrei tu, iubitului tău. Nu e așa?
Deci nu prea ai nici un drept să o judeci pentru ceea ce face.
Și dacă ea, mama ta, nu se plânge că îi creezi discomfort pentru că tu, la 25 de ani, încă mai stai cu ea, de ce te plângi tu?

| sofisis a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa te cam muti singura. Sincer. Esti deja adult cu acte in regula si nu prea e normal nici pentru ea sa trebuiasca sa se f&ta stresata ca o aud "copiii" si nici pentru tine sa asisti la asta. Tu cand faci sex, esti mereu pe mute sau pe vibratii? Daca tot esti adult, ii poti spune ce te deranjeaza dar risti sa ii strici zenul si relatia. De asemenea poti ignora toata faza si gata. E femeie. Face sex. Punct.
Pozele indecente sunt pe langa foarte normale si foarte necesare de multe ori intr-o relatie. Pipereaza.
E inca tanara maica-ta. Nu vad de ce consideri ca are o problema...Are o viata sexuala normala.

| SG1995 a răspuns:

E normal dragă, e anormal că tu femeie în toată firea nu ești în stare să te muți singură.

| Deea2427 explică (pentru SG1995):

Zau? Interesant

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SG1995):

Hai serios. Sunt ingrozitor de scumpe chiriile. La mine in oras sub 200 de euro foarte greu gasesti.

| Deea2427 explică (pentru ForeverAlone97):

Lasă-l să vb. vorbeste un puști de 20 de ani care încă mai cere bani de la mami si tati

| SG1995 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Eh găsești dacă ești dispusă să suporți anumite condiții. Să îți iei colegă de cameră de pildă.

| ywar a răspuns:

Trebuie intr-un fel sau altul sa-si traiasca viata si dansa. In pat nu stiu daca cineva se poate controla. Suntem totusi animale, asta e in gena noastra.
Tu te controlezi in pat? Judecam poate prea aspru oamenii si nevoile lor.
Daca e adevarat ce spui, nu ai decat sa iesi putin pana la magazinul din colt pana termina si pe urma te intorci. Vorbeste cu mama, explica-i si ajungeti la un consens.
Crezi ca exista si alte solutii?

| Deea2427 explică (pentru ywar):

Normal ca e adevarat doar nu stau sa imi pierd timpul aiurea. Imi este jenă să vb cu ea despre problema ei.o sa incerc sa nu mai bag in seama

| Necunoscut112 a răspuns:

In casa ei e normal să faca sex. Când o sa vina cu iubitul ei in casa ta si or sa faca sex zgomotos, atunci o sa fie deplasat.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Vezi ca ai gresit reply-up

| ForeverAlone97 a răspuns:

Vezi ca ai gresit reply-ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ti-e ciuda ca ei fac si tu nu? Apropo, tu ai iubit?

| mihaicelsfant a răspuns:

Pune castile in urechi.

| Lule a răspuns:

Sexul in casa cu alte persoane nu-l consider normal, cel putin eu nu am face asa ceva, indiferent ca e om strain sau membru al familiei. In legatura cu pozele, nu-i nimic gresit zic eu, adica multi o fac indiferent de varsta, sunt iubiti totusi.

| Madu1209 a răspuns:

Nu e normal sa faca sex in gura mare prin toata casa cand tu esti acolo si imi imaginez cat de incomod e pentru tine. Daca ar avea bun simt ar fi si ei mai silentiosi si n-ar face-o in bucatarie cand tu esti acasa! Poarta o discutie cu ea si arata-i ca e cam nesimtita(nu-i spune asta direct, doar da-i de inteles asta si faptul ca te face sa te simti ciudat). Oricum...cel mai bine ar fi sa te muti.

| Ramboman a răspuns:

Ce ți-e poftă nebuno