| BabyThisIsMe a întrebat:

Am si eu o problema, destul de frecventa as zice. Simt ceva pentru un profesor universitar. Precizez ca e o diferenta destul de mare intre noi, nici nu avea cum sa nu fie

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intr-un aforism celebru este specificat faptul ca :,, Încercarea moarte n-are, are muribunzi.'' si de asemenea :,, Dragostea nu e iluzie, e biruirea iluziei''. Nu vei pierde absolut nimic daca vei avea curajul chiar si doar de a...incerca. Succes!

| sweetangels a răspuns:

Sa n-aiba nevasta...altfel va iesi circ si mai risti sa fii si "exmatriculata" laughing app, povestile astea de dragoste sunt trecatoare...

| BabyThisIsMe explică (pentru sweetangels):

N are nevasta

| sweetangels a răspuns (pentru BabyThisIsMe):

Eu zic ca esti luata de val, stiu prea bine acest tip de love story, din cate am vazut astfel de experiente nu au avut nicicand un final fericit, daca poti sa te impaci cu ideea ca veti avea cateva aventuri fara ca tu sa suferi apoi, atunci fa cum iti dicteaza fluturii din stomac, dar vei ajunge de rasul colegilor caci se va afla iar lumea abia asteapta sa arunce cu sageti in tine. Eu in locul tau as fi deasupra acestor sentimente trecatoare si mi-as vedea in continuare de viata cautandu-mi un job bun. Sa fim seriosi, la anii lui (aproape 40) daca chiar te dorea pai facea el primul pas asa cum ar face orice barbat, nu se multumea doar cu niste priviri. Vezi sa nu sari din lac in put!

| cyupaku a răspuns:

Lasa profesorul si ia simte ceva pentru materia ce o preda, este un semn divin