| mariaariamaron a întrebat:

Buna, am si eu o problema. La 4 luni dupa o despartire dureroasa, am cunoscut un baiat. Ne am vazut, ne- am sarutat, ne-am combinat. Totul intr-o saptamana. Cred ca ne era frica amandurora de a mai ramane si o sigura zi singuri. Au trecut 2 luni jumatate, iar eu ma enervez doar cand ma uit la fata lui. E mamos, tot ce aud ii mami mami, ea ii pregatese chilotii, ii pune mancare in fata, ii da bani de iesit. Nu a lucrat nici macar o singura zi in viata lui. Nu vorbeste la telefon pentru ca ii e rusine de mama lui, iar noi suntem la 150 km distanta. De ziua noastra am planificat sa plecam undeva si imi zice" sa ii zic la mami sa vina si ea". Nu fumeaza, nu bea, nu rade, nu glumeste. Nu ma intelegeti gresit, nu vreau un fuckboy nesimtit, ci doar sa nu ma plictiseasca fata lui cand singura gluma pe care o face ii " ce blender frumos". Am fost prima fata din viata lui din punct de vedere sexual, la varsta de 21 de ani. Desi i am explicat ca ma doare daca nu este un preludiu cat de de cat ok, el ca la animale. M am atasat de el si din toata inima zic ca nu vreau sa ne despartim. E un baiat special cu bun simt, fidel si cu un suflet mare. Ce sa fac sa nu mi se mai para asa plictisitor?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vaie oribil cum sa stai cu-n asemenea specimen laughing) MAi gasesti baieti cu bun simt, nu trebuie sa stai cu dubiosu asta

| Violleta2022 a răspuns:

Daca este baiatul mamei, ai incurcat-o, ca o ia pe masa si in luna de miere si in concedii si peste tot.
Mai stiu una, care intra peste tineri in pat, sa-si scarpine baiatul pe espinare, ca numai asa adoarme.
Dupa cativa ani de incaercat o casnicie cu asemenea baiat, femeia aia si-a luat lumea in cap si a divortat. Prostul nu -a mai casatorit, ca nu a mai gasit o alta proasta ca sa o accepte si pe masa cu ei in pat, concediu samd.
Pe langa unicul motiv ca-i baiat special si cu bun simt, nu-i vad nici o alta calitate. Cat dspre fidelitate, ma faci sa rad, ca o alta fata nu-l ia si nu-l accepta accepte cu masa la pachet, de aia este singur si iti pare tie fidel.

| Andreeush a răspuns:

E jalnic dacă e atât de dependent de mama lui la vârsta asta.
Dacă nu mai ai sentimente pentru el ar trebui să îl lași.

| sofisis a răspuns:

Ai vreo bagheta magica? Daca nu, nu ai ce sa ii faci. Daca ti se pare plictisitor...asa ti se va parea mereu. Mi-e greu sa cred ca se va intampla vreo minune sa se schimbe el la 180 grade. Cat despre "mami", e nasol. Nu prea ai ce sa faci cu unu de 21 de ani care vrea sa o ia pe mami la intalnirea cu tine...sincer.

| Plato a răspuns:

De mamica ma indoiesc ca vei reusi vreodata sa-l desparti. Daca-l iubesti, va trebui sa-l... iubesti, ca un tot. A avut parte de prea multa grija din partea mamei, acum e dependent si anost. Foarte putini indivizi ca el se mai schimba. Ai putea sa incerci sa-l molipsesti, nu stiu ce sa zic. Mergeti in locuri cu multi oameni, ca sa se destinda si sa auda cuvinte si glume noi. Arata-i lumea, fara mamica. Altceva nu stiu ce-ai putea face.
P.s. sunt curios de gluma cu blenderul, as aprecia sa mi-o zici, sau contextul in care o face. laughing

| Crackman a răspuns:

Nu ii mai da sansa sa stea cu mama lui. Trimite-l la armata cateva luni.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Cred ca i-au pus Zeii mana pe cap cand te-a gasit pe tine. Cum naiba poate cineva cu astfel de comportament sa aiba prietena? Tot ma-sa te-a gasit sau cum s-a intamplat?

*Cred ca ne era frica amandurora de a mai ramane si o sigura zi singuri"
Mda laughing

| Eduard196 a răspuns:

Nu ai ce sa faci sa nu ti se mai para. Daca el nu stie ce sa faca sa scape de comportamentul asta o sa va despartiti.

| ciordeala a răspuns:

El inca traieste o viata de copil, se maturizeaza mai greu, asa cred.