| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Prietena mea cea mai buna s-a cuplat cu baiatul pe care il plac. Ea nu stie acest lucru despre mine. Cand ea mi-a spus ca il place eu am inceput sa ma îndepărtez de el ca sa nu intre la banuieli. Sunt impreuna de o saptamana si pare ca se inteleg foarte bine..nu stiu ce sa fac.ii vad în fiecare zi cum se tin în brate, cum se pupa si simt ca mor. Va rog dati-mi niste sfatur, sau spuneti-mi parerea vostra.

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Se pare că nu erați prietene cu adevărat dacă nu ai putut să îi spui ce simți pentru el înainte să se pună problema ca ei să fie împreună. Dacă tot ai început să te îndepărtezi de el și ai decis că ții mai mult la prietenia voastră, asumă-ți. S-ar putea să nu poți să te abții, la un moment dat să explodezi, să îl cauți să să îi spui. Dar dacă se înțelege bine cu ea a cam trecut timpul pentru așa ceva. Riști să îi pierzi pe amândoi. Tu ești singura care poți decide dacă poți suporta ca ea să îți povestească despre ei. Cel mai bine ar fi cred să te îndepărtezi de amândoi. Dar înțeleg cât de greu este. Ar mai fi și varianta să îi spui ei ce simți. Dar situația va deveni ciudată și la un moment dat vă veți certa, deci tot cam acolo se ajunge. Situațiile astea se cheamă fucked up, pentru că pur și simplu așa sunt. Este exclus să poți rezolva ceva.

| Bacemi a răspuns (pentru Bacemi):

Ar mai fi varianta ca el să fie pentru ea doar un capriciu. Caz în care se va îndepărta de el. Depinde cât de matură e și cât de mult ține la prietenia cu tine. Sau puteți încerca un threesome.

| Freya1 a răspuns:

Daca il placi trebuia sa actionezi mai repede acum nu tare mai e nimic de facut.El e cu ea deci evident nu ar trebui sa te bagi si si daca se despart nu cred ca poti sa fi cu fostul prietenei tale ca e de prost gust.Reorienteazate esti tanara asa a fost sa fie. Iati gandul de la el

| WaterDrop a răspuns:

Sfat: Nu mai fi suparata aiurea pentru ca trebuia sa actionezi inainte ei daca il placeai atat de mult.

Sfat2: Probabil oricum o placea pe ea mai mult decat pe tine, caz in care ar trebui sa-ti iei gandul de la el si sa-ti gasesti altul in loc sa-i invidiezi pe ei doi.

| alex055 a răspuns:

Nu pre ai ce sa faci daca e prietena ta cea mai buna, dar trebuia sa ii spui si tu ei ca il placi, inainte ca ei sa fie impreuna, doar este prietena ta cea mai buna, parerea mea... asteapta si tu pana se despart, alta optiune nu ai sad