| youaremyall a întrebat:

Am si eu o problema si am nevoie de ajutor neputand apela la prieteni sau familie.Sa incep am 17 si am un prieten de vreo 2 ani.Nu am facut nimic pana acum cateva saptamani. pe 24 luna trecuta am avut o tentativa de a face sex fara prezervativ (stiu sunt o idioata stiu stiu stiu nu am nevoie de alte crititici ) eu fiind virgina nu cred ca a intrat adica ma durea foarte tare si nu am continuat au fost vreo cateva penetrari dar nu stiu sigur.Luna asta pe 3 iar am facut sex fara prezervativ,initial el a spus ca nu a terminat in mine, dar azi ne am certat si a spus ca a terminat in mine nu stiu daca a spus asa doar pentru a ne impaca pentru ca stie ca altcineva nu stie ce am facut si el e singurul cu care pot vorbi. problema e urmatoarea ca nu stiu daca sunt sau nu insarcinata. In iunie mi-a venit menstruatia pe data de 16, in iulie pe data de 11 si luna asta mi-a venit pe 5. si dupa ce am facut sex neprotejat am facut cu prezervativ si citeam pe net ca nu a avut cum sa se aseze sperma. Deci exista sanse sa fi ramas chiar daca mi-a venit mensturatia avand in vedere ca e in cantitati normale si tot atatea zile cat ma tinea si pana acum?

Răspuns Câştigător
| xBebee a răspuns:

Bunăă.

Dacă ţi-a venit menstruaţi nu ai rămas însărcinată, însătotuşi fă un test de sarcină pentru a putea fii sigură.Acest test se ia de la orice farmacie.

Însă ar fi o problemă cu imaginea ta.E greu să îţi pierzi virginitatea, iar acel băiat să te părăsească.Află dacă a ţinut cu adevărat la tine sau dacă a vrut doar o aventură. Încearcă să te împaci cu el, pentru că apoi după ce se va afla vei primii etichete de genul :curvă, târfă etc.

Însă te asigur că nu eşti însărcinată. Stai calmă. Însă data viitoare asigurăte că băiatul va avea prezervativ iar tu vei lua pastile. Există atâtea metode acum...

Multă baftă şi te pup!

| youaremyall explică (pentru xBebee):

Multumesc mult.pai cu prietenul meu nu m am certat din cauza asta.EL a spus ca nu ma lasa sa fac avort ca vrea sa pastrez copilul sa se mute la mine ca nu ma lasa singura.dar eu sunt suparata pe el pentru ca mi- a spus ca nu a terminat in mine si nu a vrut sa -mi ia pastila de a 2 zii si acum spune altceva. Oricum voi face un test si vedem dupa.

| xBebee a răspuns (pentru youaremyall):

Mult succes şi sper să aveţi o relaţie lungă şi frumoasă.love struck!

| youaremyall explică (pentru xBebee):

Multumesc mult chiar sunt mai linistita happy

| xBebee a răspuns (pentru youaremyall):

Nu ai pentru ce.Şi poţi apela la mine oricând.love struck

14 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Bine măcar că recunoşti că eşti o idioată. Normal că te doare dacă vă grăbiţi să faceţi sex şi nu acordaţi timp suficient ca să vă lubrifiaţi. Dacă ţi-a venit menstruaţia înseamnă că nu eşti însărcinată.

| GuessWho a răspuns:

Exista si cazuri, rare cei drept, in care menstruatia vine chiar daca esi insarcinata.
Pentru a fi sigura totusi fa-ti un test de sarcina.
Si data viitoare, asigura-te ca poarta prezervativ, nu te mai da pe mana baietilor fara a lua masuri de precautie.

| iubesc a răspuns:

Nu-ti lasa toata increderea in partener, acum spune ca da acum ca nu.ce sa mai intelegi? Mai bine lasa-l pe uscat cateva zile ca sa-i treaca nebunia.

| neutrino a răspuns:

Sa tii minte un lucru: sexul se face intotdeauna cu prezervativ, indiferent daca vrea sau nu partenerul; apoi, nu lua de bune spusele acestuia referitor la ejacularea inauntru sau nu, el nu-si poate controla in totalitate acest fenomen. Cu speranta ca acum ai avut noroc, iti doresc sa deschizi ochii mari atunci cand vei mai face sex si...o zi buna!

| Cristiann25 a răspuns:

Esti cam nesimtita asa daca nu simti cand intra!

| youaremyall explică (pentru Cristiann25):

Nu am simtit pentru ca ma durea foarte tare nu stiu cum sa iti explic

| aimspeşăl a răspuns:

Nu esti insarcinata:*

| Prometeu99 a răspuns:

Nu pari sa fi insarcinata, dar pentru orice siguranta fa si un test de sarcina.

| Inimadefata a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata.Dar pentru binele tau ar trebui sa mergi la ginecolog si sa-ti faci un control.Si alta data ai grija..."niciodata fara prezervativ".

Fundita? puppy dog eyes

| ellenushka03 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia sigur nu esti insarcinata