| anna_9106 a întrebat:

Am si eu o problema si as avea nevoie de sfaturile voastre.
Timp de 6 luni am fost cu un baiat iar anul acesta in februarie ne-am despartit, motivul fiind schimbarea sentimentelor lui.Intre timp el a mai fost cu o alta fata dar relatia lor a rezistat doar 3 zile deoarece:"ma dispera deja nu o mai suportam". Dupa o luna aproape de cand nu am mai vorbit el mi-a trimis un sms pe la 2 noaptea cu nr lui nou si vorbind asa mi-a spus ca ii este dor de mine, intrebandu`ma chiar daca mi-am gasit prieten.Greseala mea a fost ca i-am raspuns foarte sec si el nu a inteles ca sentimentul este reciproc. Urmatoarele zile mi-a tot trimis mesaje si am vorbit cat de cat. Apoi a urmat o perioada de cateva zile in care nu am mai tinut legatura pana cand am avut eu probleme familiale si i-am povestit lui simtind nevoia sa ma descarc iar el m`a linistit. Din cate cred el a inteles ca il caut numai cand am probleme deoarece acesta este motivul pe care il bagam.
El este o persoana foarte orgolioasa.In urmatoarele 2 saptamani nu a mai fost cu nimeni dar eu din lipsa curajului nu i-am spus nimic.
Mi`era frica sa mai incerc deoarece consideram diferenta de varsta un motiv al despartirii chiar daca el nu a aprobat asta niciodata.
Astazi am aflat ca este cu o fata de aceeasi varsta cu mine.Si mi-am facut curaj si i-am trimis un mesaj in care spuneam ca imi este dor de el si etc.
De pe alt id am vorbit cu el(nu stia ca sunt eu)si nu parea deloc fericit dupa ce a primit sms de la mine dar nu a raspuns.
Relatia lor este astazi inceputa.Si sincer nu stiu ce as putea face.
Este prea tarziu pentru regrete timpul nu poate fi dat inapoi.Si m`am saturat sa plang. Aveam de gand sa lupt pentru iubirea lui.In timpul petrecut impreuna am trecut peste multe greutati si avem multe amintiri.
Dar nu stiu ce as putea face. Aveti vreo idee? Nu vreau sa ma bag in relatia lui dar eu tin enorm la el si as face orice pentru a ne impaca.
Daca imi puteti da niste sfaturi va rog.Si de uitat am incercat dar imi este prea greu.

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, el poate crede ca tu nu mai tii la el si si-a vazut de treaba lui, poate acum e cu alta sa uite de tine; ma gandesc ca mai tinea la tine fiindca te mai cauta, poate mai simte si acum ceva pentru tine, dar daca tu i-ai raspuns sec si poate el crede ca nu mai are rost sa va impacati; nu stiu ce sa zic, daca chiar vrei sa fi iar cu el, atunci vb cu el fata in fata, suna-l si spune-i ca vrei sa vb ceva important cu el si cand va vedeti spune-i tot ce simti pentru el si daca se mai poate sa iti acorde o sansa;
Daca va dori sa fi iar cu tine atunci inseamna ca te iubeste, dar conteaza si cauza despartirii si ceea ce a fost intre voi; acum totusi el are o relatie si nu e frumos sa te bagi, ramane la decizia ta ce faci, ori incerci sa il uiti ca poti prin vointa, ori te bagi intre ei si incerci sa te impaci cu el, nu stiu care e cea mai buna solutie, dar fa ceea ce crezi ca e mai bine.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu zic ca e caz pierdut, mergi mai departe ca el nu are de gand sa mai fie cu tine decat asa la vrajeala!

Daca chiar tinea la tine nu te lasa de prima data si nu cred ca in timpul in care ati stat despartiti v-ati apropiat si mai mult, sa fim seriosi!
E posibil sa regrete persoana ta caci deocamdata nu gaseste una mai interesanta si tu esti mai mereu langa el, ca o vesta de salvare!

Sa nu lasi niciodata un baiat sa isi bata joc de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea am inteles mai nimic din ce ai scris (poate ca e din cauza ca zilele astea nu am prea dormit). Dar daca iti mai este prieten (nu iubit) o sa se intalneasca cu tine doar ca sa vorbiti.

| anna_9106 explică:

Ulterior am aflat ca nu este cu acea fata dar ca incearca sa fie cu ea.chiar nu stiu ce sa mai cred.motivul despartirii au fost certurile din cauza geloziei mele si astfel relatia s`a mai racit un pic.