| anonim_4396 a întrebat:

Am un fel de problema. Cand fac dragoste cu partenerul, nu ma simt indeajuns de excitata deoarece chiar daca e tare la inceput, i se inmoaie cumva pe parcurs si tot asa, iar cand ejaculeaza pot observa ca sperma ii este transparenta. E posibil ca el sa aiba o problema?

9 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Da, de ce nu! Problema este să recunoască acest lucru și să meargă la doctor.

| corbulalbrosu a răspuns:

Inmuierea ''sculei'' in timp ce este intretinut actul sexual poate fi un motiv destul de serios de alarmare. Ar fi cazul sa discute cu un medic urolog sau cu un psihoterapeut sexolog, care este/are specializarea in problemele de dinamica sexuala. Indiferent care este culoarea spermei ejaculate, acest aspect in niciun caz NU are vreo importanta, sau vreo semnificatie aparte. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu ar trebui să te simți excitată doar de tăria „sculei" sale, ci de toate acțiunile pe care le face - mângâieri, săruturi, șoapte...
Dacă doar ceva tare e destul pentru tine, atunci un dildo e mult mai eficient.
E posibil ca și el să aibă o problemă, sau e doar ceva psihic... nu știm și nici nu avem cum să ghicim. Să meargă eventual la un medic. Sau să încerce cu alta, atunci o să știți...winking

| Itrustyou270619 a răspuns (pentru mihai69):

Ma excita actiunile sale insa nu suficient de mult deoarece daca i se inmoaie, nu prea se simte. Nu i-am spus si lui chestia asta si tu nu trebuia sa fi rautacios si sarcastic pentru ca de raspunsuri de genu nu am nevoie

| mihai69 a răspuns (pentru Itrustyou270619):

Nu sunt răutăcios, doar realist.
OK; deci omul chiar are o problemă de erecție, iar tu la rândul tău ai o problemă că nu mai „simți" mare lucru când se ajunge în acel punct delicat.
Ai încercat să îl „ajuți" (sau să TE ajuți)? dacă aplici o presiune moderată în zona perineală, poți obține o ușoară îmbunătățire a erecției sale (dacă ești în poziția „reverse cow-girl" - google it dacă nu ai vizualizarea în minte). Sau să îți masezi clitorisul și să faci și ceva exerciții Kegel în același timp?
Întreb și eu... nu e musai să răspunzi, dar cele de mai sus ar putea eventual să ajute și cu timpul să rezolve chiar „defectul" său care cel mai probabil e doar psihic. Dar dacă el nu vede / simte că ție ți se strâng degetele de la picioare de plăcere, s-ar putea să aibă un motiv să îi scadă la rândul său „bărbăția".

Răspuns utilizator avertizat
| Willis a răspuns:

Sperma nu este problemă, uneori este transparenta, alteori amestecată, alteori albă ca laptele. Problema ar fi cu înmuiatul sculei. Posibil să fie stresat.

| Itrustyou270619 a răspuns:

De ce? Ce ar putea sa fie?

| Itrustyou270619 a răspuns:

M-am gandit ca poate sunt eu de vina si nu il excit suficient