| Jhoanaa a întrebat:

Am un prieten cu care sunt impreuna de o luna jumate, dar de cateva saptamani, e plecat in Franta. Inainte am avut o relatie de doi ani, dar ne-am despartit acum noua luni. Fostul prieten tot ma suna, imi trimite mesaje, si imi spune ca ma iubeste si ca vrea sa ne impacam. Inainte sa fiu cu baiatul asta nici vorba sa-mi spuna sa ne impacam sau ca ma iubeste, atunci vorbea urat, se comporta urat, dar de cand sunt cu el, fostul ma tot streseaza si nu stiu ce sa cred. Oare ma iubeste cu adevarat sau doar imi zice asa ca sa ma despart de asta?

Răspuns Câştigător
| anonima1995 a răspuns:

Eu sunt de parere ca doar vrea sa te desparta de actualul prieten. Daca te-ar fi iubit facea tot posibilul sa se impace cu tine inainte de a fi cu prietenul din prezent. Poate tu acolo undeva inca mai sentimente pentru el, dar uneori trecutul e mai bine sa ramana trecut. Clipele frumoase nu se uita, dar ar fi pacat sa renunti la prietenul actual pentru el. Poate prietenul din prezent te iubeste mult mai sincer.

4 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

E clar ca vrea doar sa te desparta de actualul iubit. Nu il lua in seama! Mai ales ca s-a comportat urat cu tine inainte. Nimeni nu are dreptul sa se poarte asa cu tine!

| Maaryyneelaa a răspuns:

Eu cred ca te iubeste si ca acum chiar isi da seama de ce a pierdut si poate ca regreta ca se comporta urat cu tine si ca vrea sa fiti din nou impreuna! Poate ca ar trebui sa incerci macar sa-i dai o sansa, asta ramane la alegerea ta, in functie de sentimentele tale! Succes!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU cred să te iubească cu adevărat "fostul" - dacă era aşa, atunci ar fi încercat să vă împăcaţi şi înainte de a te împrieteni cu celălalt!

| NiKoLeT a răspuns:

Poate e ft gelos, si de aceia vrea sa va despartiti. Nu prea cred ca inca sa te iubeasca, mai ales ca s-a comportat urit.