| IrInA_3016 a întrebat:

Bunahappy am un prieten d 2 ani si 4 luni, nu stam impreuna, dar e vecin cu mine.ne intelegem foarte bine, dar lui nu ii place sa mergem la discoteca. cum sa il conving?big grin (la inceput cand mergeam ne certam pentru ca eu eram geloasa ii spuneam ca se uita dupa altele si din asteabig grin acum cand ii spun sa mergem la discoteca spune ca mai bine sta acasa cu mine decat sa mergem la discoteca si sa ne certam.

5 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Buna,
Pai, sunteti putin mai diferiti si e normal sa apara dispute, asa ca incearca sa te gandesti putin. Tu esti putin paranoica si de la tine au inceput certurile legate de discoteca.Nu te condamn, tii la el si e normal, dar incearca sa te relaxezi, esti cu el, va distrati, de ce vrei sa-i cauti nod in papura? Din moment ce e de 2 ani cu tine, e logic ca te iubeste, te gaseste frumoasa si atractiva si nu are niciun rost sa-ti faci griji ca s-ar uita dupa altele, desi cred ca asta e doar in mintea ta, asa ca nu-ti mai fa atatea griji si bucura-te de momentele cu el. Danseaza, razi, nu fa pe spionul sa vezi daca vrea sa te insele sau nu.Cu siguranta nu doreste din moment ce doreste sa stea doar cu tine intre 4 pereti, doar ca sa nu va mai certati si sa va stricati relatia.
Incearca sa scapi de sentimentul asta de gelozie pana nu se amplifica, asta e singura solutie.Relaxeaza-te si incearca sa ai incredere in el pentru ca, din cate mi-ai spus, ai si de ce.
Aveti grija de voi.>big grin

| andradat a răspuns:

Draga mea nu are rost sa te intristezi. Spune-i ca stati impreuna ca sa nu apara scandal ca se uita baietii la tine sau fetele la el, nu? Stai cu el danseaza cu el distreaza-te cu el. Roaga-l sa mergeti macar odata in proba, sa vada cum se simte si daca nu se simte bine daca nu ii place, nu mai mergeti. Daaar, daca ii place, continuati cu chestia asta. Ai grija cand esti in proba ca tresa te comporti exemplar!
Succes pupici. :*

| mihai_2762 a răspuns:

Spune-i sa mearga ca nu vei mai fii geloasa. te intrebi de ce zic asta. raspunsul este ca daca el te tine la tine cu adevarat nu te va lasa pentru alta asa ca si chair daca se uita altele la el fii mandra ca se uita la el.toate fostele prietene mi-au spus chestia asta ca atunci cand altele se uita la mine ele se simt mandre pentru ca au ceva frumos langa ele asa ca baftabig grinhappy

| ClaraZ a răspuns:

Spune-i ca no sa te mai iei de el ca se uita dupa altele laughing

| RELU2749 a răspuns:

Nu vrea sa mearga deoarece este cam mic sa mearga la discoteca.Adica la 2 ani sa mergi la discoteca.