| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten de 2 luni.Eu am 14 ani, el 17. Tin foarte mult la el si aici vroiam sa ajung. El imi spune ca ma iubeste, ca nu ma inseala(pentru ca el nu sta in alt oras, dar ne vedem cand vine aici), imi dedica melodii in fine imi spune ca nu vrea sa ne despartim ca nici nu vrea sa auda de chestia asta. Ceea ce mie mi se pare ciudat este ca atunci cand se enerveaza nu se mai poate abtine si ma face proasta, ba chiar ma si injura dar dupa aceea tot el face sa ne impacam. Spuneti-mi si mie parerea voastra va rog.Multumesc! A...mai nou vrea sa facem sex... dar nu stiu cum sa va explic...eu sunt virgina si nu vreau sa imi pierd virginitatea de la varsta asta... el ii spune ca daca e sa facem chestia asta nu ma dezvirgineaza ca nu mi-a baga de tot(ma rog intelegeti voi)si ca dupa chestia asta nu se va desparti de mine pentru ca eu i-am spus ca unii baieti doar se folosesc de fete si dupa se despart de ele.

Răspuns Câştigător
| deeea28 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar cand te face proasta, il iubesti sau iti place? Ce iubesti la el, corpul, indiferenta sau ca nu stie cum sa te convinga sa te culci cu el? Pentru el esti o fatuca care e numai buna de dus in pat. Cu cat respingi ideea de a te culca cu el, cu atat se va enerva mai rau. Incearca si ai sa vezi. Fii mai hotarata, zi ca nu vrei sa auzi de sex, dar fa-i asta pe timp indelungat, o luna-doua, va ceda.Esti tanara si joaca hormonii, dar daca te tenteaza ideea de ce nu cauti pe net informatii? Cauta de himen, de virginitate si poate te vei lamuri ca nu conteaza cat ti-o baga, tot ramai fara virginitate. Sunt in jurul tai destui baieti, alege-l pe cel mai bun, nu fugi la primul care-ti da atentie si de altfel esti mititica, chiar daca poate tu te consideri mare, ai timp destul sa cunosti destui baieti si sa faci destul sex. Nu te grabi ca fata la maritat ca s-ar putea sa regreti si e pacat. Si nu te lasa dusa cu pluta, baietii mai ales de varsta asta cauta distractie, asa ca ai grija, e pacat sa te dai oricui. Fii cu capul pe umeri, ca inima cateodata nu vede adevarul. Cel ce te iubeste nu te jigneste, nu te bate, te respecta, are grija de tine, face eforturi pentru tine chiar daca ii e greu. Gandeste-te cum ai reactiona tu daca ai iubi pe cineva. Cat timp sentimentul nu e reciproc si el nu face ce ai face tu pentru el, nu e dragoste. Pup, ai grija de tine

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai cum ii perimti sa te jigneasca si sa te faca proasta? Inteleg ca e la nervi, dar totusi daca te iubeste ar trebui sa te respecte si sa te trateze foarte frumos... tu meriti ceva mai bun, meriti sa fi respectata si apreciata, sti ca unele vorbe dor...si...esti de 2 luni cu el, nu trebuie sa te grabesti sa iti incepi viata sexuala cu el, esti abia la inceputul relatiei, in primul rand el ar trebui sa se schimbe pentru tine daca chiar ii pasa de tine, daca acum vorbeste urat, ce o sa faca mai incolo...ca aveti 2 luni, nu e asa mult...Nu o fa cu el, eu iti dau doar un sfat, tu faci cum doresti, dar gandeste-te ca nu are rost sa iti pierzi virgnitatea de pe acum, ai 14 ani, ai destul timp, o relatie trebuie sa se bazaeze pe iubire, incredere si respect, nu ii permite sa faca ce vrea cu tine, impune-te.

| CevaNormal a răspuns:

Hello, domnisoara, uita de relatii acum si de intilniri, la tine trebuie sa fie doar prietenie si gata. El te obijduieste deoarece e un fraier care nu stie cum trebuie sa se compoarte in societate si mai ales cu fetele.

| daii a răspuns:

Pentru nimic in lume nu te culca cu el! Daca te culci cu el.nu mai esti virgina nici daca ti-o baga de tot sau doar jumate frustrated! Asta urmareste.sa se culce cu tine si dupa aia sa iti dea kickX! Fii fata desteapta si mai lasa-l sa astepte. daca te iubeste te asteapta oricat va fi nevoie.Viata sexuala e bine sa ti-o incepi de la 17 ani in sus.pentru ca pana atunci tu cresti si te dezvolti.si daca o faci de acum pot aparea complicatii. ex:cancer de col uterin(doamne fereste)...si daca te injura, de ce ii permiti?! de asta o face si a2-a oara.si a3-a.si tot asa! Pentru ca i-ai permis prima data! Succes in continuare, vei avea nevoiehappy!

by daiiwinking

| i.love.me a răspuns:

Doamne! sa nu faci chestia asta...adica cum sa nu tio bage de tot? sau... dc te injura? daca iti dedica melodii, fata mea sa stii ca nu inseamna neaparat ca te iubeste. injural si tu si poatratae cu el cum se poaerta el cu tine si nu te lasa, nu fii naiva.
eu am 14 ani, am fost cu un baiat care avea cu 4 ani mai mult si ma respecta si imi spunea sa nu imi incep viata sexuala pentru ca asta e cel mai de pret lucruhappy ma maturizat experienta asta
asa ca ai grija

| seawolf a răspuns:

Asta e n-am mai auzit-o "N-o baga pe toata" rolling on the floor
intreab-o pe maicata ce parere are si dupa mai posteaza odata laughing

| Alina_5575 a răspuns:

Am trecut si eu printr`o situatie asemanatoare, eram impreuna cate 2-3 luni si ne tot desparteam-ma facea proasta etc etc si la urma tot el se intorcea, dupa un timp mi-a propus sa facem sex dar nici macar nu i-am rasp la intrebarea asta si am pus capat relatiei, au mai fost niste tentative de a ne impaca dar nu am mai acceptat...

Parerea mea e ca mult nu o sa tina relatia asta pana la urma devine o obisnuinta si o sa crezi ca il iubesti mult si nu vrei sa il lasi...crede`ma ca stiu cum e.

Cel mai bine e sa vorbesti serios cu el, explica-i ca nu vrei sa iti incepi asa devreme viata sexuala si daca te iubeste te va astepta...
Despre vorbele urate care ti le zice uneori ar trebui sa impui o limita ai demnitate ta si nu ar trebui sa accepti sa te faca proasta...
Chiar daca iti zice ca te iubeste ca nu o sa se desparte niciodata de tine nu poti sa fi atat de sigura pe ceia ce zice tinand cont ca e si din alt oras, vorbe dulci sunt usor de spus...

succes kiss

| peanut a răspuns:

1. sa nu-l crezi (nici la faza cu dezvirginatu, nici la faza cu inselatu, nici la faza cum ca nu te lasa dupa)
2. e manelist
3. e prea mare pentru tine (gasesteti pe cineva de varsta ta, godamit)
4. e manelist
5. e manelist
6. cred ca are si suvite blonde

| alightinthedark a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa eviti genul de baieti! Un baiat care te iubeste, te si respecta si iti respecta deciziile tale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna... eu am fost cu prietenul meu timp de 1 an si 2 luni, am tinut la el si ink mai tin chiar daca ne-am despartit pentru ca eu am plecat in strainatate la scoala dar fie asta nu conteaza... eu am 15 ani si inca sunt virgina... uite eu te sfatuiesc sa nu te culci cu el... daca zice ca te iubeste ar trebui el sa te sfatuiasca sa nu-ti incepi viata sexuala pentru ca esti prea mica... dar e un copil ca si tine si nu gandeste... vrea doar distractie crede-ma eu am cunoscut f multe persoane de 1 an incoa si sincer toti aveau dela 17-24 de ani... m-au respectat pentru ca stiau ca ma respect si ink mai sunt virgina... vezi tu zici ca tii la el... dar oricat de mult ai tine la el trebuie sa gandesti cu capul nu cu inima...si sa o luam si pe alta parte... tu nu vrei sa te culci cu el pentru ca daca vroiai nu cereai parerea nimanui... stiu cum e... sper sa iti fiu de ajutor... pup pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.eu as zice sa nu te culci cu el deoarece sunt sigura ca profita de tine si cum adica nu ti-o baga pe toata? asta prostie...pai daca vrea sex trebuie sa o paractici ca la carte.si daca te iubeste cu adevarat nu ar trebui sa te injure sau altele iar el din cauza vroia sa va impacati ca nu are pe cine prostii...eu in locul tau i-as da cu flit daca imi facea asa dar aici tu decizi ce vrei sa faci... te-am pupat bye bye

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetelor am si eu o intrebare... voi pe la cati ani v-ati dizvirgina?

| alian a răspuns:

Te santajeaza. isi bate joc de tine si apoi tot el e cel care "rezolva" lucrurile. NU e neaparat ceva flatant ca un tip mai mare te place. Nu va fi singurul. Asa ca uita-l si lasa-l sa prosteasca pe altcineva.