| Twister09 a întrebat:

Buna, am varsta de 24 de ani, sunt un băiat mai timid nu fumez, nu ma droghez. Mai beau cate o bere, uneori ma duc in club foarte rar se intampla asta, multi rad de mine, am avut ceva prietene (iubite).
La vârsta de 24 ani m-am dezvirginat.
Sa va spun sincer uneori am impresia ca voi rămâne singur toata viata. Deja am 24 ani ma gandesc ca altii au deja familii.
Si eu tot singur. Cum am spus uneori am impresia ca o sa rămân singur.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O relație trebuie să vină în completarea unei vieți deja fericire, nu să fie singurul criteriu de fericire că așa nimeni n-o să vrea să intre în relație cu cineva care pare că e doar supărat și probleme și etc. că nimeni nu vrea să se condamne la tristețe, să zic așa. toți vrem să fim cu oameni care să ne dea o stare de bine, cu care să ne simțim bine și să vin ca o completare la fericirea noastră. tu prin atitudinea asta nu arăți decât disperare de a găsi pe cineva, lipsa unui motiv de fericire în viața ta, deci nu vei fi atrăgător până nu-ți schimbi percepția

| ania a răspuns:

Roagă=te ca la timpul potrivit Dumnezeu să aducă în viața ta pe cine crede El că e ptrivită pentru a fi soția ta.Soțul meu era virgin la 24 de ani când ne-am căsătorit și tatăl meu la 31 de ani și și eu și părinții mei avem familii fericite și fidele.

| RAY a răspuns:

Aaaa deci tu vrei iubta pentru ca niste tanpiti urmeaza turma, asa ca vrei si tu sa o urmezi? E aiurea sa traim dupa cum vor alti, e viata ta, e treaba ta, crezi ca fara femei nu se poate trai? Asta e o.dogma,se poate si chiar foarte bune, pentru 5 min de sex sa fii provider, sa ii asculti toate porcarile apoi sa te insele cu altul si sa suferi, dar tampiti aia ce vor spune atunci? Aaa de ce ai crezut in ea, las ca dai de alta si tot tarfe fara nr

| ancaval a răspuns:

Și dacă râd de tine, ce? Nu poți să dormi?

Și dacă rămâi singur, ce? Alții sunt mai în vârstă și tot singuri sunt.

Ce atâta stres?

| Dandinelle a răspuns:

Fericirea nu e conditionata. Nu e batut in cuie ca trebuie sa te casatoresti pana la o anumita varsta, sa concepi un copil pana la x varsta, sa lucrezi 50 de ani etc.
Tie-ti place de tine? Mai bine focuseaza-te pe tine, sa te placi si sa te iubesti. Ce spune lumea e mai important decat ce crezi tu despre tine? Cine te cunoaste mai bine? ei sau tu? Tu ar trebui sa te cunosti, astfel incat sa nu cazi prada cuvintelor altora, incat sa razi pana si tu de tine si sa nu ti se para singuratatea chiar asa naspa. Viata e frumoasa si singur, si sincer, un barbat singur care-si are viata in ordine, e increzator in propriile puteri e atragator.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Multi sunt cu această problemă, nu esti singur laughing)