| CerealaCuOchi a întrebat:

Buna, aparent cred ca sunt foarte antisociala si ca intrebarea o sa vi se para extrem de ciudata, plus ca e doar pentru baieti. Imi poate explica cineva ce simte mai exact cand ii place de o fata? Eu nu prea pot ghici, fetele si baietii sunt diferiti... (vreau raspunsuri detaliate) +

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu cred ca e vorba de cit de des ci cit de intens. Cit timp. Uite, eu dupa 20 de ani inca o am in suflet pe iubirea vietii mele, chiar daca intre timp eu m-am casatorit si am un copil cu alta, iar ea... ce-o fi facut, nu e casatorita, nu are copii, nu am pistonat-o cu intrebari. Mai schimbam politeturi si glumite pe WhatsApp din an in paste pentru ca nu vreau sa o frec la duda si mai ales fiindca sunt constient ca cel mai probabil nu va mai fi vreodata ceva intre noi. Nici in adolescenta nu imi aduc aminte sa fi fost ceva gen ma gindesc non-stop la ea, insa timpul petrecut impreuna era intotdeauna ceva special. Chit ca eram colegi de clasa, nu prea ma bagam in seama la scoala, fiind mai degraba discreti - nu neaparat secretosi, ci doar discreti. Si eu sunt antisocial. Dupa ea am mai avut cred inca doua tipe... nu, trei! pentru care as fi sarit in foc la nevoie. Cum ma simteam? De multe ori poti spune ca e o stare de semi-euforie fara ajutorul alcoolului. La fel, nu pot cuantifica in mod deosebit cantitatea gindurilor adresate lor, cit calitatea si intensitatea acestora. Niciodata nu a fost vorba de a imi fi rusine sa vorbesc cu ele, desi per total nu imi place sa vorbesc cu cei din jur.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E fraier, prost si crede in fete ca ele pot simti ceva, desigur ca nu simt ele doar profita si sunt pe interes, fraierimea asta tine cand dai de prima, a doua iubire apoi te ilumineazi la minte, deci ce simte un baiat? Cea ce o fata nu o sa simta niciodata iubirea

| CerealaCuOchi explică (pentru RAY):

Ohsad pai nu stiu cum sa raspund la asta

| RAY a răspuns (pentru CerealaCuOchi):

Ce sa raspunzi?

| ContInchis a răspuns (pentru RAY):

La tine 1+1 nu fac 2, așa-i?
Vezi de treaba ta, ce nu îți întra în cap?
Nu te caut, nu te sun, nu te pomenesc, nu ma interesează existenta ta
Nu pun rahaturi din astea de pe alte conturi ' baga la cap ca nu am chef sa ma repet
Vezi de treaba ta

| RAY a răspuns (pentru ContInchis):

Ce ai ma ca nu vorbeam cu tine, iar te consideri o divinitate de care toti o pomenesc

| ContInchis a răspuns (pentru RAY):

Vorbesc serios straight face
Ce naiba tot faci?
Vreau sa fiu lasta în pace, de ce nu incetezi, nu e ok ce faci

| RAY a răspuns (pentru ContInchis):

Ce iti fac?

| CerealaCuOchi explică (pentru RAY):

Las-o frate, iti dai seama ca nu e persoana potrivita cand are in numele de utilizator "sexy"

| RAY a răspuns (pentru CerealaCuOchi):

Eu am crezut ca esti o alta persoana fiind un user nou si cu mesajul ala, dar observ ca nu esti, in fine

| Sofer a răspuns:

As vorbi într-una cu ea și ia-as da semne ca vreau sa ies cu ea.

| Manu1233 a răspuns:

Când îmi place de o fată îmi e rușine când vorbesc cu ea, însă vorbesc foarte deschis cu fetele de care nu-mi place, uneori și cu fetele de care-mi plac, depinde de starea mea de spirit. Unii băieți tachinează fetele pe care le plac, alții se prefac că nu le plac, dar ei, în sinea lor, le plac la nebunie, doar ca să se dea masculi fac asta, ca să fie el la "conducere".

| Ofata1822 a răspuns:

Salut. Sunt fata, dupa cum zice si numele.
Din experienta pe care am avut-o cu baietii, iti pot spune ca in general incearca sa petreaca mai mult timp in preajma ta. Se uita la tine, vorbiti, atingeri (imbratisari sau pur si simplu te atinge pe mana/picior/spate), te face sa razi si iti scrie, mici gesturi de gelozie.
Cam atat imi trece prin cap acum. Poti astepta si parerea unui baiat. Dar mi s-a intamplat sa aflu ca cineva ma place, fara ca macar sa fi banuit.
Asa ca daca tie iti place de vreun baiat, cel mai sigur e sa-i spui, macar asa nu o sa regreti ca nu i-ai marturisit, poate e mai timid. Acum e ok ca fata sa faca primul pas.
Trebuie sa ai grija la modul in care faci totul. Succes! :-D

| CerealaCuOchi explică (pentru Ofata1822):

Mutlumesc mult pentru raspuns, dar nu asta am intrebat. Vreau sa stiu efectiv ce simt, nu cum isi manifesta atractia. Vreau sa stiu cat de des se gandesc la ea, care sunt micile lucruri care ii fac sa o iubeasca si mai mult, chestii de astea. Nu imi place de nimeni momentan, tocmai pentru ca imi e frica de ceea ce o sa creada el despre mine, de fanteziile pe care si le ar putea face, chestii dintr astea. Dar iti apreciez mult comentariul si faptul ca ti ai luat din timp sa imi scrii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CerealaCuOchi):

Nu cred ca e vorba de cit de des ci cit de intens. Cit timp. Uite, eu dupa 20 de ani inca o am in suflet pe iubirea vietii mele, chiar daca intre timp eu m-am casatorit si am un copil cu alta, iar ea... ce-o fi facut, nu e casatorita, nu are copii, nu am pistonat-o cu intrebari. Mai schimbam politeturi si glumite pe WhatsApp din an in paste pentru ca nu vreau sa o frec la duda si mai ales fiindca sunt constient ca cel mai probabil nu va mai fi vreodata ceva intre noi. Nici in adolescenta nu imi aduc aminte sa fi fost ceva gen ma gindesc non-stop la ea, insa timpul petrecut impreuna era intotdeauna ceva special. Chit ca eram colegi de clasa, nu prea ma bagam in seama la scoala, fiind mai degraba discreti - nu neaparat secretosi, ci doar discreti. Si eu sunt antisocial. Dupa ea am mai avut cred inca doua tipe... nu, trei! pentru care as fi sarit in foc la nevoie. Cum ma simteam? De multe ori poti spune ca e o stare de semi-euforie fara ajutorul alcoolului. La fel, nu pot cuantifica in mod deosebit cantitatea gindurilor adresate lor, cit calitatea si intensitatea acestora. Niciodata nu a fost vorba de a imi fi rusine sa vorbesc cu ele, desi per total nu imi place sa vorbesc cu cei din jur.