| Lorennn a întrebat:

Buna, ar trebui sa ma ingrijorez daca mi-a intarziat menstruatia de doua zile? Am avut contact sexual protejat insa am facut de mai multe ori intr-o zi tot protejat dupa o perioada de aproape un an.
Ar trebui sa mai astept sau e momentul sa ma ingrijorez?

3 răspunsuri:
| Roberrt21 a răspuns:

În cazul în care ai avut contact protejat nu ai de ce sa te îngrijorezi, probabil ai o întârziere, ciclul tau din ultima vreme e regulat sau neregulat?

| Lorennn explică (pentru Roberrt21):

De cele mai multe ori neregulat nu vine in ziua in care ar trebui

| Roberrt21 a răspuns (pentru Lorennn):

Eu zic sa nu te îngrijorezi, din moment ce ai spus ca ati facut protejat, pentru a rămâne însărcinată e nevoie de 2 lucruri
1. Sa fi in perioada fertilă, ceea ce e greu de spus cand va fi atunci când ai un ciclu neregulat
2. Ca sperma sa ajunga in vagin in timpul perioadei fertile