| anonim_4396 a întrebat:

Bună,aș avea nevoie de ajutor,zilele trecute,m-am masturbat împreună cu partenerul meu,dar nu cred ca el ejculase,iar cu mâna cu care își atinse penisul,nu i-am mai permis să-mi atingă mie vaginul(cred că petting de numește)iar acum am crampe,îmi este frica sa nu rămân însărcinată, țin sa precizez că ciclul meu nu este regulat, dar sunt aproape de perioada in care trebuie să-mi vină(luându-mă după luna trecută).
Vă rog, ajutați-mă!
Sunt foarte speriată
(Vă rog să nu fiți răutăcioși)

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si cum am putea noi sa te ajutam?
Ce astepti de la noi sa facem?

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Păi,nu știu exact dacă de la "gesturile", pe care le-am făcut, este sau nu posibilă o sarcină, doar atât as vrea sa știu

| Violleta2022 a răspuns:

Ai macar ideea cum se poate ramane gravida?
Vad ca nici cele mai elementare cunostinte nu ai, daca nici nu stii ca se poate ramane gravida NUMAI daca se unesc cele doua sexe.
Cati anisori ai, daca va jucati de-a pettingul?

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Știu asta,dar există si posibilitatea de a rămâne gravidă dacă ajunge sperma un vaginul tău, scuză-mă, dar sunt foarte speriată, și vreau doar să ma asigur, dar mulțumesc pentru răspunsul rapid
Am 15 ani, apropo

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru a se putea forma sarcina este absolut necesar si obligatoriu sa existe un OVUL VIABIL si un SPERMATOZOID motil, sanatos.
OVULUL VIABIL exista in UTERUL femeii numai in ziua in care are loc procesul de eliberare a ovulului din ovar : ziua OVULATIEI si acest proces se produce doar o singura data intr-un ciclu menstrual.

CAND? CUM? SI IN CE CONDITII? SE POATE FORMA SARCINA
Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma oricand, oricum, din orice sau practic chiar si...din nimic asa cum cred foarte multi. Fiecare fata sau femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns/sunt in momentul de a isi incepe viata sexuala, ar trebui sa fie informati precis, sa cunoasca foarte exact intregul proces si mecanism de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a incepe sa intretii contacte sexuale, sa fi fost deja bine informata, sa stii ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan/concomitent si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica sexul se produce intruna sau in toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei cand apare OVULUL VIABIL in uter. Doar in acel caz si acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma si NU din lichidul preejeculator.
2-) Sarcina poate sa ia nastere NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) in una dintre cele 4-5 zile considerate a fi in perioada fertila. Lichidul preejaculator NU contine spermatozoizi asa cum este produs de cele 2 glande bulbouretrale. Poate sa contina spermatozoizi insa numai in anumite conditii foarte precise.
Fiindca nu ai prezentat informatiile strict necesare cum ar fi; data la care a inceput ultima menstruatie, data intretinerii jocului sexual si tipul ciclului menstrual : daca ciclul tau menstrual este REGULAT sau NEREGULAT, intr-o astfel de situatie formularea unui raspuns cert si catusi de cat si precis si corect, din pacate NU se poate oferi in acest moment. Multa sanatate!

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cum cerzi tu ca ar putea ajunge sperma in vaginul tau, daca voi nu ati avut sex cu penetrare vaginala?
Ti-am mai explicat, prin aer si telepatie, chiar nu-i posibil sa ramai gravida!
Uite ce ai scris tu aici:
"nu i-am mai permis să-mi atingă mie vaginul..."
Deci cum crezi ca s-ar fi putut intampla o sarcina, daca el nu ti-a atins vaginul, nici cu mana nici cu penisul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crampele sunt de la sindromul premestrual.

| Paul754880338 a răspuns:

Ma straduiesc sa nu fiu rautacios exact in masura in care voi fetele cu parul balai va straduiti sa mentineti aceasta intrebare zilnic pe lista curiozitatilor voastre. Fetelor cu parul blond! Voi chiar nu ati citit nicioadata despre fenomenul numit reproducere dintr-o carte de anatomie. Cum mama lu' ala mai putin blond sa ramai insarcinata cu degetul, prin chilotei, prin contact cu capacul de la wc sau alte tampenii d-astea.

| Lusiaa a răspuns (pentru Paul754880338):

Nu are de unde sa stie la 15 ani atata timp cat is foarte sigura ca parintii nu i au explicat nimic nu a avut parte de educatie sexuala pentru ca inca e un subiect tabu

Răspuns utilizator avertizat
| Dintrebare a răspuns:

Buna, sansele sa fii insarcinata sun zero.

| PaulCos a răspuns:

Daca fost degetul mijlociu de la mana dreapta ai putea sa ai probleme. Ala e cel mai fecund si cel mai antrenat.

| cxxyy a răspuns:

Cumpara un test de sarcina