| anonim_4396 a întrebat:

Buna! As avea si eu o intrebare daca ma puteti ajuta cu un raspuns.
Mi-am inceput viata sexuala cu iubitul meu si ciclul meu este neregulat de obicei. A fost contact protejat, totul a fost bine(prezervativ intact, fara rupere). Si acum astept menstruatia care ar fi trebuit sa vina de pe 10 iunie, ultima fiind pe 9 mai(in mare parte ciclul e de 32 zile dar se intampla sa fie 30, 31, 33, dupa ce am facut covid a fost de 40zile) si aseara am gasit o mica pata de sange insa astazi nu curge deloc. Care ar putea fi motivul? Precizez ca a fost prima data si ca am simptome de dinainte de menstruatie cum ar fi faptul ca sanii sunt mai grei, uneori am dureri de burta specifice menstruatiei. Am fost si stresata fiind prima data si sunt panicata. Mentionez ca am 18 ani. Ma puteti ajuta cu un sfat, va rog? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cum, care ar putea fi motivul, odata ce singura ai scris mai sus ca ai ciclul NEREGULAT?!
Ce sens are intrebarea ta?
Avand un ciclu de tip NEREGULAT - NU se poate calcula sau estima niciodata venirea urmatorului ciclu menstrual, a ovulatiei si perioadei fertile. Ca atare, sexul este recomandat sa se faca INTOTDEAUNA numai cu PREZERVATIV.
Daca esti stresata, NU mai fa sex deloc, pana mai cresti si scapi de stres.

1 răspuns:
| mrninu a răspuns:

Tine-o tot așa, poți sa treci și pe la mine?