| simonika0000 a întrebat:

Buna as avea si eu o intrebare despre relatii. Am un prieten de 2 luni si totul era bine la inceput. Acuma nu stiu el imi pare cam indiferent cu mine de parca nu iar pasa cu adevarat de mine. Mereu am dubi, nu-s daca cea ce simt pentru mine este chiar adevarat Pe internet pare intr-un fel in realitate in alt fel. Pana acuma am iesit cu gasca/ prietenii. El mi`o spus ca se simte mai bine cand e cu prieteni. Cu o singura persoana, nu se simte in largul lui. Si pe mine mo deranjat asta straight face...M`am mai gandit la varianta,, daca ia`si da papuci"? dar nu vreau asta in ciuda aparentelor tin foarte foarte mult la el. Ce ar trebui sa fac

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Pai ti-a cam dat de inteles ce vrea. Cu tine nu prea se simte bine. Doar cu prietenii lui. Cam esti in plus. Decat sa iubesti un om de asta, mai bine singura, crede-ma.
Gandeste-te daca el merita sa il iubesti, atata timp cat el nu face asta.

| simonika0000 explică (pentru MiruD):

Cand iese cu prieteni sunt si eu pe acolo.Noi mai intai am fost prieteni buni si acuma iubiti noi oricum eram in aceiasi gasca Si uneori ma ia in brate dar nu-s parca ....Ma neglijeaza e rece cu mine

| MiruD a răspuns (pentru simonika0000):

Cine stie de ce face asta. Poate ii este rusine sa faca asta in public, sau nu mai are aceleasi sentimente ca inainte. De ce nu vorbesti despre asta cu e? Sa-i spui ca te deranjeaza asta ..si poate se schimba.

| simonika0000 explică (pentru MiruD):

Acuma cateva zile i-am zis te iubesc in fata. Si el o spus., si eu. Dar oare dc parca nu l`am crezut thinking Si stiu ca baieti nu isi pot exprima bine sentimentel poate asta e toata problema?

| MiruD a răspuns (pentru simonika0000):

Si asta poate fi o cauza. Ei sunt mai inchisi, sau poate, pur si simplu nu stie cum sa zica/arate ca te iubeste. Ia-l si tu mai incet big grin

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Foarte interesant!
Cu alte cuvinte,ti-a declarat ca se simte mai bine cu prietenii decat cu tine!
In cazul asta,degeaba mai stai cu el, se plictiseste langa tine, nu e in largul lui, ceva nu-i place!
Lasa-l liber, o sa fie mai bine si pentru el si pentru tine!
Si gaseste un baiat care sa aprecieze cu adevarat fiecare minutel pe care il petrece in compania ta!
Ca sa te simti iubita si tu!
happy

| Awesom a răspuns:

Tu intreaba-l un singur lucru, daca vrea sa fie cu tine sau isi doreste altceva? Daca da, pleaca, daca nu, stai.

| neutrino a răspuns:

Nu-i poti da papucii unei persoane care deja te-a parasit.

| simonika0000 explică (pentru neutrino):

Adica?

| sofisis a răspuns (pentru simonika0000):

Adica el nu se comporta ca si cum ar fi intr-o relatie cu tine.
Prefera compania altor oameni, nu iti acorda suficienta atentie si caldura.
Te trateaza ca pe o amica ceva mai apropiata...si cam atat.

| simonika0000 explică (pentru sofisis):

Si ce ar trebui sa fac?

| sofisis a răspuns (pentru simonika0000):

Ce sa faci? Simplu : asa cum ti-au mai spus si alte persoane inaintea mea - ii spui ca nu crezi ca mai are sens sa continuati pentru ca el nu iti ofera genul de relatie pe care tu o vrei si o meriti.