| anonim_4396 a întrebat:

as avea si eu o intrebare.Sunt cu un baiat de cateva saptamani, el ma place, e foarte diferit de ceilalti, numai ca pentru a avea o relatie serioasa, el vrea sa facem si sex, si nu stiu daca este bine, avand in vedere ca avem intre 16-17
Nu mi-a propus nimic despre asta, dar astazi mi-a pus mana pe sani, si am zis, sus ai voie sa pui mana, dar acolo jos nu, si o zis ca dc nu? ca la un moment dat e nevoie si de asta, prima data nu s-a suparat, a spus ca nu ii nimic daca nu vreau sa o fac, si am zis ca daca nu o fac el ma va insela pentru alta, si a spus ca nu o va face, pentru ca ma iubeste.Mai tarziu am vorbit cu el la telefon si l-am intrebat daca inca mai e suparat, si o zis ca putin, si am zis ca poate "nu" ala se transforma in "da", si o zis ca nu mai e suparat.

Răspuns Câştigător
| thereforyou a răspuns:

Dar unde e intrebarea? Logic ca intr-o relatie serioasa este inclus si sexul.

10 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Thereforyou:intr. o relatie "serioasa" intre 14. 15 ani ar fi inclus? nu! atunci de ce intre una de 16. 17 ar fi? nu e numeste relatie serioasa sau ce? ba da! daca tu nu vrei sa o faci explica. i ca nu vrei, sau bine zis ca nu esti pregatita.si sa te astepte pana cand o sa fii pregatita, si nu, la 17 ani nu esti prea mica, dar cu toate astea daca nu simti pregatit, nu te simti si punct.

| elenaA_9063 a răspuns:

Eu in locul tau as avea grija... La varsta de 16-17 ani baietii sunt mai "curiosi" in ceea ce priveste sexul si majoritatea fac tot posibilul sa obtina ce vor. Depinde si de ce vrei tu. Sfatul meu este sa nu cedezi presiunilor si mai ales sa nu te lasi santajata pentru ca sunt cele mai mari sanse sa regreti.

| qLoveSmileღ a răspuns:

Buna... Eu zic sa nu mai fi cu el... Stii dc? Daca te iubeste cu adv nu te obliga sa faci sex cu el, si te mai si ameninta ca te paraseste daca nu faci sex cu el. La varsta de 16-17 ani baietii sunt foarte curiosi.winking

| Edd_4925 a răspuns:

Pai nu mi se pare deloc diferit de noi "ceilalti"...happy oricine e atras fizic de cealalta pers. se gandeste la chestia asta. parerea mea e ca nu duce neaparat la o relatie serioasa, cine are nevoie de asta la 17 ani? dupa mine e mai mult un moment de distractie, nu cred ca implica foarte mult!

| parvina a răspuns:

El pe tine te-a inteles ca nu poti face asta, dc tu incerci sa-l convongi cu ceva de aistea te-ai suparat sau altele, mai ales el ti-a spus ca te iubeste inseamna ca relatiile sexuale pentru dinsu nu-s pe primul loc, aceasta va fi o data si o data dar chiar asa de devreme sa te lasi in minile uni baiat, veti dovedi si veti face si asta dar nu mai atunci cind vei fi sigura ca temeliile acestei relatii sunt strinse...vei vedea si singura cind va fi momentul potrivit asta va fi de la sine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca estivirgina nu face sa te culci cu el, daca a spus ca te iubeste fii deshteapta si fal sa te ashtepte pina tu vei crede ca e timpul. Sau vrea sa isi arate ca e mare macho? big grin are 16 ani, el nici macar nu o va face bine. Asha ca succes, si cred ca vei lua o decizie bune pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Djra fa ct mai ai timp in viata lasa-l sa iti dea bineapoi sa facem noi

| DjAR a răspuns:

BabyUnikGirl nu m-a obligat, nici nu a spus ca ma parasestebig grin

| anutzsaa a răspuns:

Atunci cand simti ca esti pregatita., logic si el ar trebui sa te inteleaga, si sa te ia incetul cu incetul si ca tu sa ii explici ca nu esti pregatita si la momentul potrivit []

| albinuta_4933 a răspuns:

Hai si daca nu esti de acord cu sexul e asa o ofensa la adresa lui? ce sa spun tot el s-a suparat. la 16 ani e un gainarwinking de la 19 in sus poti sa zici ca nah e si el barbat sa zic da la 16 ani cere sex si face pe suparatu? pff daca nu vrei nu o face. stai cu el daca iti convine sa fie asa de figurant pana in momentul in care te supara si apoi ii bdai papuciiwinking