| anonim_4396 a întrebat:

:* As avea si eu o mica problema pe care sper sa ma puteti ajuta s-o rezolDeci...Sunt in clasa a 7-a si am 13 ani. Pana acum nu am avut niciodata un iubit, si faza e ca nici nu vreau sa am pana dupa 16 ani.Dar este un baiat, e in clasa a 8-a si are vreo 14 ani si ii place de mine de cand am intrat pe poarta scolii gimnaziale, adica de prin clasa a 5-a. Dar mie nu-mi place de el. Nu neaparat ca nu arata bine sau ca e prost, dar ma irita felul in care incearca sa-mi atraga atentia. Adica, cand trec pe langa el rade ca prostu si face ca un bufon.Mie-mi plac baietii amuzanti, dar el nu e, e mai degraba disperat dupa atentia mea.Nu e prost deloc, are note bune, dar felul in care se comporta cand sunt prin preajma pur si simplu ma irita. In pauze tot intra in clasa noastra si face pe smecheru. Deja mi se face rau. De cava timp, chiar daca e scoala uriasa, ma simt sufocata de prezenta lui. Parca nu mai ai intimitate.Nu pot vorbi linistita cu prietenele, nu pot pleca undeva fara sa ma urmareasca.In pauze in loc sa ma distrez cu prietenele, ma simt izolata. Parca as fi non-stop urmarita, parca ar fi mereu cu ochii pe mine. In a 5-a m-a mai intrebat daca vreau sa fiu cu el printr-un bilet trimis de o colega de-ale lui si i-am zis ferm, nu. Dar nu se da batut. Si prietenii lui il incurajeaza. Bine,e normal, toti ne-am simti bine daca am sti ca cineva se gandeste la noi,dar nu chiar asa. Daca vrea sa-mi atraga atentia, atunci s-o faca ca un gentleman, nu ca un copil de 6 ani, sau mai rau, ca un obsedat. As vrea sa-i dau cumva de inteles ca metodele lui nu sunt deloc eficiente si ca nu merg la mine smecheriile lui, dar as dori un sfat,ceva, care sa fie cat mai simplu posibil, astfel incat sa nu-l ranesc, eu sunt mai timida de felul meu. Daca stiti ceva prin care l-as putea indeparta fara ca sa mai am de-a face cu el, heeeelp!

3 răspunsuri:
| Dvxy97rulov a răspuns:

Ignora-l. Daca nu inceteaza, ii poti spune ca nu poate fi nimic intre voi si ca te simti sufocata de prezenta lui. big grin

| florentina_9904 a răspuns:

Fa rost de id-ul lui sau nr de telefon si scrie-i ca ar avea o sansa daca siar schimba comportamentul pentru. ca daca i spui asa i mai ramana si lui putina spranta...

| ElisaMinioana a răspuns:

Spune-i ce ne-ai zis si noua pe TPU...sunt sigura ca o sa inteleaga. happy