| carmennber a întrebat:

As avea si eu o nelamurire legata de urmatorul aspect >- eu si prietenul meu am incercat sa facem sex, asta insemnand asa: ne-am dezbracat, i-am zis ca eu nu fac nimic neprotejat si si-a pus prezervativul, apoi m-a atins putin la exterior cu prezervativul pus, dar ne-am oprit. Nu a avut loc contact sexual si nici nu m-a atins fara prezervativ in acea zona. Mentionez ca de 2 zile imi trecuse menstruatia. In aceste conditii, pot ramane gravida? Nu am mai avut contact sexual de atunci.
P.S. : pun aceasta intrebare pentru ca luna aceasta mi-a venit menstruatia, dar mi-a venit mult mai putin decat de obicei (3 zile si putin ca si cantitate). In luna martie, menstruatia m-a tinut 7 zile, a venit foarte mult, fiind prima luna de pauza dupa anticonceptionale.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul IMPOSIBIL ca in conditiile prezentate sa se fi putut forma o sarcina. Atat posibilitatea cat si probabilitate de a se fi putut forma o sarcina in acel moment al ciclului menstrual, era destul de mica fiindca acea joaca a avut loc cel mai probabil in una din zilele perioadei infertile, cele situate inainte de a incepe zilele PERIOADEI FERTILE. Fiindca volumul de sange menstrual eliminat a fost suficient de mare si procesul menstruatia s-a desfasurat in decurs de 3 zile, se poate aprecia ca a reprezentat de fapt o sangerare menstruala normala si autentica. De obicei, atunci cand se renunta la metoda de protectie care se realizeaza prin administrarea pastilelor AC, in organismul femeii se produc modificari hormonale si din acest motiv, si modul de desfasurare a menstruatiei poate sa fie intr-o anumita masura atipica si... oarecum mai ''anormala'' in primele 2-3 luni. Multa sanatate!

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nicio șansă.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, nu poti fi gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai curaj să sufli-n fiolă?

| MValentin a răspuns:

Imi cer scuze dar cati ani ai? Cum ai putea ramane gravida in aceste conditii? happy Nu, nu esti gravida

| Eugen80 a răspuns:

Nu ai ramas insarcinata si nici nu poti ramane daca avea prezervativul pus si nu era rupt sau alte probleme.

| monycutzza a răspuns:

Îți înțeleg îngrijorarea, o experienta asemănătoare a avut și BFF dar stai liniștita, nu ai cum sa ramai insarcinata in condițiile astea.

| carmennber explică (pentru monycutzza):

Multumesc pentru raspuns!

| RareșQW a răspuns:

Ar fi ceva

| carmennber explică:

Este si asta o treaba laughing