| Andreea150302 a întrebat:

Buna, as dori și eu sa știu dacă dacă o scurgere vaginala și în prima zi a fost roz iar acum este maro poate fi vorba de inseminare sau doar o menstruație care vine mult mai devreme?

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Cred ca te referi la implantare...
Daca o astfel de secretie se prezinta inainte cu maxim 6 zile inainte de data viitoarei menstruatii, sau chiar cateva zile dupa ce este observata lipsa menstruatiei, da este posibil sa fie vorba de implantare.

Daca evenimentul s-a petrecut cu mult inainte de data viitoarei menstruatii, mai exact 13-15 zile, atunci este vorba despre ovulatie.In unele cazuri, desprinderea foliculului cauzeaza o mica sangerare fara semnificatie.

Daca aceasta secretie a fost observata in afara intervalelor precizate, sau ai un ciclu neregulat, poate ar fi bine sa vezi un medic.

Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Foarte probabil este vorba de sarcina.

| Oanaoni a răspuns:

Da

| StefanAdam a răspuns:

Sa nu fie urme de frana din cealalta gaura