| anonim_4396 a întrebat:

As dori si eu sa va adresez tuturor o intrebare. Ce sa fac sa ma apropii de un tip foarte foarte timid? Ne intelegeam foarte bine, vorbeam prin mesaje tot timpul si pe messenger, dar de la un timp nu mai vorbim deloc. Ce sa ii mai spun? L-am vazut recent la concurs si ne priveam tot timpul, dar nu ne.am salutat. Apoi s-a asezat pe banca ascultand muzica, iar eu eram langa el cu prietenele mele.Nu am avut curajul sa ii spun nimic, iar apoi au venit si amicii lui.Va rog am nevoie de un sfat. Ce sa ii mai spun? Ce sa fac? Cum sa ma apropii de acest baiat timid? Va rog astept cat mai multe raspunsuri multumesc mult de tot!:*

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vad ca la voi problema este grava. Pentru ca amandoi sunteti timizi.
Cel mai bine ar fi ca prietenii vostrii sa va ia de manuta si as va aduca laolalta. laughing
Zii prietenei tale sa vorbeasca cu prietenul lui si sa va stabileasca ei o intalnire, mai stii, s-ar putea sa mearga asa. thinking
Sau nu aveti decat sa va calcati pe rusine si sa iesiti voi doi, impreuna, deja v-ati vorbit pe mess, un pas mai lipseste sa va vorbiti in rl.

| Miauti a răspuns:

Nu renunta! spune i pe fata daca vrea sau nu sa fie cu tine si ia-l mai incet.
Si ii mai spui ca are o singura sansa!

| rico1991 a răspuns:

happy Asa sunt unii baieti mai timizihee hee asa eram si eu crede-ma este necesar ca uneori sa ne surprinda Fata happy cu aceasta intrebare tongue unii baieti ador chestia asta happy si mie unul mi s-a parut f amuzanthee hee Ex: eram la o terasa sa bem un suc (respectiv bere) si tipa tot incerca sa-mi spuna ceva ce pretext crezi ca a gasit ca are urgenta nevoie la wchee hee sa mergem la minehee hee am mers la mine nu exagerez 2 ore vorbeam despre lucrui banale, si pian la urma m-a sedus cu o atingere fina, un sarut pe git, o shoapta la ureche happy apoi cind am SARUtat-O si i-am spus ca si mie imi place de ea si ca DA as vrea s afim peruan ce crezi ca mi-a spus : BINE MA 2 ore ITZI IA>? sa zici>?hee hee))))) lucrul asta a fost frumos acum m-am mai schimbat tongue am evoluat lasand Timiditatea mai deoparte uneori, nu mereu straight face din pacate big grin

MULTA bAFTA sper sa te ajute exemplul meuhee hee) astept raspusnul tau big grin

| FunkYboy a răspuns:

Pai, in primul rand conteaza si daca tu esti timida. Daca nu esti, poti sa il intrebi daca vrea sa iesiti la un suc in oras. daca accepta, la sfarsitul intalnirii poti sa il intrebi daca vrea sa fi prietenul tau.
Vorbeste cu el cand sunteti singuri.
Daca esti si tu timida, trimitei un mesaj pe telefon-niciodata sa nu iti pui o prietena sa il anunte in locul tau.
Mai exista o modalitate:trimite-i un biletel in ora.

| girlemita243 a răspuns:

Persoanelor timide le este mai usor sa marturieasca anumite sentimente la telefon sau pe mess. spunandule in fata s-ar putea sa va spuna exact contrarul sentimentelor pe care le simte. oricum e bine sa preiei tu initiativa altfel ei nu va vor aborda. daca reusesti sa cunosti o persoana timida iti vei da seama ca este o persoana deosebita prin modul de a se purta, de a vorbi, de a gandi. NU MERITA SA IL PIERZI DIN CAUZA CA ESTE TIMID. funda?

| Aysa19 a răspuns:

Uite eu iti spun sincer sa mergi si sai spui ce simti pentru el, fii sincera, poate el asteapta sa mergi tu la el, sunt cazuri in care baietii uniibig grin sunt mai timizi si crede-ma e ceva mai special la tipii astia! Spune-i sentimentele tale pentru el, si asa poate o sati marturiseasca si el:*. Ai incredere mai bine merhi si ii spui decat sa astepti si sa te intrebi ce era daca mergeai, nu ai nimic de pierdut! CURAJ!:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fato, daca iti place de el spune-i ai curaj nu te intimida asa usor spune adevarul in tot si toate ok crede-ma.