| Deeiiutsa a întrebat:

as vrea sa aflu si parerea vostra, si fundita pentru cel mai bun raspuns...
Am sa scriu un scurt rezumat despre mine si un baiat pe care il iubesc, sau cel putin tin la el foarte mult:
Suntem in aceiasi scola de 3 ani si nu ne cunosteam fosrte bine desi aveam nr. lui de telefon, ii cunosteam familia, eram prietena buna cu sora lui vitrega cu care el se intelegea foarte bine.
Vara trecuta am mers cu o prietena in parcul scoli, am stat ceva vreme dar ne-am plictisit doar noi doua, ea a sunat cativa prieni sa vina dar nu au putut, am sunat si eu dar toti erau ocupati in afara de el(nu am sa ii dau nume), am vorbit cateva minute si el a zis ca in seara asta nu poate iesi pentru ca avea ceva treaba dar mi-a promis ca o sa ma sune intr-o seara si o sa iasa acolo in parc.
A doua seara am mers cu mai fata din prima seara si sora lui vitrega la un prieten de-al nostru foarte bun, stateam de vorba jukam carti si ascultam muzica, dar dintr-o data primesc un telefon de la el care insita sa vin dar singura nu am vrut sa merg, fetele nu vroiau dar le-am convins pana la urma, am ajuns ne-am cunoscut mai bine si apoi am plecat se facuse tarziu.
Ne-am mai vazut cateva seri si la fel am stat,(am uitat sa va spun eu pe timpul acele nu tineam de loc la el, nu-l bagam in seama).
Nu am mai mers eu in parc 2 seri, si cand m-am dus am mers doar cu o prietena care nu dorea sa il vada pe el si i-am zis ca nu va veni pentru ca s-a suparat ca nu am fost 2 seri, dar el totusi m-a sunat si m-a intrebat ce fac, unde sunt, i-am zis si el m-i-a spus "bine te pup mai vorbim" (nu m-i-a zis daca vine sau nu) dupa 15 minute il vad ca sare gardul si intra in parc si se pune pe un leagan care era liber pentru ca eu ma trageam nu prietena mea (sunt 2 cu 2 locuri), am mai vorbit si prietena mea se duce sa vorbeasca la telefon cu parinti iar el vine in spatele meu pe leagan si nu ma lasa sa cobor, cand a venit prietena mea s-a pus pe leaganul liber si statea cu spatele la noi, el se pune langa mine si vroia sa ma sarute dar se uita prietena mea la noi, el o trimitea sa inchida poarta, sa mearga pana la magazin dar nu vroia, pana la urma ne-am sarutat si ea a plecat cand a vazut, eu am coborat sa plec dupa ea dar el nu ma lasa ma saruta ma pipaia, si altele.
Am uitat sa va zic, cu o seara inainte m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si am acceptat.
A doua seara (dupa sarut) ne-am intalnit dar eu nu am vrut sa mai stau si el mi-a zis ca daca plec nu mai am sa vorbi cu el dar eu am plecat, si chiar asa a fost, dar ne-am impacat si cand trebuia sa ne intalnim m-a sunat mama lui si m-a intrebat cine sunt si altele dar nu mi-a zis ceva de el, dar nu m-am mai dus sa ma intalnesc cu el in acea zi.de atunci nu am mai vorbit. Dar eu il iubesc acum si vreau sa ne impacam.
Cand am inceput scoala nu vorbeam unul cu altul dar sora lui vitrega imi zicea ca el intreba de mine dar nu stiu daca ma mintea (ea dorea si doreste foarte mult sa fim impreuna din nou), el dorea sa vada daca sunt geloasa si a vorbit cu o fata din alta clasa saca atunci cand vin eu sa se imbratiseze dar nu aveam nici o problema pentru ca mi-a zis o prietena de-a lui ce vrea sa faca, apoi a incercat cu colega mea de banca dar tot nu a mers.
La noi baieti din sat fac caiuti de anul noui si face si el cu niste prieteni comuni de-ai nostri, si le-a cantat din acordeon cumatrul meu si au venit si pe la mine si au stat aproape o ora, timp in care ne-am uitat unul la celalatl si mi-am dat seama ca inca il mai iubesc dar el nu stiu ce simte pentru mine, el spune ca mi-a dat ignore pe messenger dar nu cred si nu pot comunica cu el.(si am cateva seri in care il visez)
Intrebarile mele sunt urmatoarele:
1. Credeti ca el tine la mine?
2. Ce sa fac sa ma impac cu el?
3. Ce inseamna daca visezi persoana iubita?
Mie imi este foarte dor de el sa stam impreuna, dar nu stiu cum sa fac sa ne impacam sau macar sa vorbesc cu el sa vad ce simte, vreau si ceva sfaturi.
AJUTOR! VA ROGGGGGGG

6 răspunsuri:
| AdelixA a răspuns:

Parerea mea.Fa-l si tu gelos cum a facut si el. Daca faceo criza de gelozie ii bine. Dupa mergi la o mica,, discutie,, cu el mai siropoasa.Despre viata vostra de,, cuplu,, sa zic asa. Daca te place te va saruta in momentul doi daca ai fost doar o,, distractie pentru el.Ii mai bine sa visezi la el.Pana la urma ai sa te plictisesti CREDEMA!

| Jameson a răspuns:

Pai daca intreba de tine s-ar putea simta ce pentru tine.

| Deeiiutsa explică:

Pai prietena mea este foarte geloasa ea nu a avut niciodata prieten si de aceea a plecat.Iar mama lui din cate am inteles este de acord cu noi.

| Deeiiutsa explică:

Mai vreau raspunsuri, sugestii... ajutor

| RAY a răspuns:

Daca el te iubeste nu stiu, dar tu ca il iubesti e vrajeala

| cucubau1992 a răspuns:

Draga fata nu-ti pierde timpul cu asa ceva pentru ca nu are rost laughing un baiat care vrea sa stea cu tine nu incepe din prima seara sau prima saptamana cu pipaieli alea alea" hai sa te pipai sa vad ce bagaje ai!", a doua problema daca stie masa e un lucru bun si unu rau s-ar putea sa fie de acord sau sa nu fie si pe langa asta ori prietena ta stie ceva despre tipul acela ori ii place si ei de acel tip cred ca cel ai bine ar fi sa vb cu prietena ta si sa vezi ce parere are si care este motivul plecari ei. Tine minte un barbat este un pradator niciodata nu va refuza cea ce i se ofera pe tava