| MariaIsabela2145 a întrebat:

As vrea sa cer doar niște păreri, as fi bucuroasa dacă M-ați ajuta.Acum aproximativ o luna am avut contact sexual neprotejat.Nu am avut menstruația normala,cu sânge roșu,ci maro. Vreau sa întreb oare e normal? Nu am făcut test de sarcina, dar nu am văzut nici o schimbare in acest timp

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Culoarea sangelui eliminat in timpul menstruatiei nu are practic nici-o importanta mai ales daca cantitatea si fluxul zilnic de sange eliminat este similar cu cele avute/produse in timpul ultimelor menstruatii avute. Testul de sarcina se face atunci cand menstruatia intarzie peste 7 zile sau are o manifestare ciudata, atipica, cu sangerare foarte slaba cantitativ, etc, care induce incertitudini. Poti sa fii linistita. Multa sanatate!

| MariaIsabela2145 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc mult, la fel!

5 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Se poate sa fie sangerea de nidatie, cand se implanteaza ovulul de uter. Vine ca menstra, doar ca mult mai inchis la culoare sau mult mai deschis la culoare si mai putin ca debit. Fa un test de sarcina

| MariaIsabela2145 explică (pentru sofisis):

Mersi,cred ca am sa fac cu totul ca nu am văzut nici o diferența la corpul sau starea mea

| sofisis a răspuns (pentru MariaIsabela2145):

Nu e musai sa vezi diferente. Sunt care nu au absolut nici un simptom...

| SugeMia a răspuns:

Daca e maro, inseama ca i vechi, nu esti insarcinata