| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu un sfat. Am o prietena de aproape 3 ani si imi e ca o sora, si un iubit de 7 luni.
Chestia e ca ei 2 nu se suporta deloc. Eu cu iubitul meu nu ne intelegem deloc bine,nu e zi sa nu ne intelegem,reprosuri,scosul ochillor. Am renuntat chiar si la prietena mea pentru el ca am crezut ca o sa ne fie mai bine. Dar degeaba certutrile tot exista.
Si chiar m-am schimbat mult pentru el. El acum se muta,statea langa blocul meu si acum se muta undeva mai departe. Eu nu cred in relatiile la distanta, Stiu ca o se schimbe,si nu o sa mai am incredere in el si in ce face acolo. Acuma regret ca am renuntat la prietena mea,macar cu ea eram fericita, dar asa cu el in fiecare zi sunt nervoasa, stresata.
Voi ce a-ti face in locul meu? Multumeshappy

7 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Si eu odata am lasat o prietena foarte buna pentru o gagica...Am regretat mult si am renuntat la iubita si dupa m-am reimpacat cu prietena mea.Nu mai las de atunci pe nici un prieten pentru o fatawinking

| DeeaMarry a răspuns:

Nu stiu de ce tineti neaparat sa pastrati o relatie care nu are niciun viitor. Ai spus ca va certati zilnic si ca nu va intelegeti deloc bine. Si atunci ce va tine impreuna? Doar asa, ca sa aveti partener, nu mi se pare deloc in regula.

| cosmina95 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te desparti de el pentru ca nu merita sa stai asa intr-o cearta continua cu el...si ar trebui sa te duci la prietena ta sa iti ceri iertare si sa va impacati sigur o sa te accepte mai ales ca ati fost prietene atata timp.
acum e decizia ta ce faci!
bafta!:*

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Draga mea, cand iubesti, inseamna ca agreezi tot ce apartine de persoana de care te-ai indragostit:prieteni, familie, pasiunile, modul ei de viata.O persoana inseamna totalitatea acestor lucruri.In momentul cand ii impui renuntarea la unul din ele, sau sa accepte ceva ce nu agreeaza, e o manifestare de egoism, iar relatia se va deteriora, din pacate, ireversibil.A incerca sa mentii o asemenea relatie este masochism.De multe ori prietenii nostri intuiesc, inconstient, caracterul celor ce se apropie de noi.Si adevaratii prieteni ne atrag atentia deschis. Tipul e un egoist.Recucereste-ti prietena.Bafta!

| NeneaGogu a răspuns:

Schimba-l,nu te merita

| AoBo a răspuns:

Iubitii vin si pleaca...prietenii adevarati raman

| Andreutza184 a răspuns:

Ma crezi ca asa ceva mi s-a intamplat si mie? E devastator cand iubitul strica o prietenie.Incearca sa mergi la prietena ta si spune-i ca iti pare extrem de rau si ca a avut dreptate in tot ceea ce a zis despre el si poate ca atunci te va lasa sa intrii si ii vei povestii tot.