| Ananda11032004 a întrebat:

Buna, as vrea sa pun o intrebare.
Am 15 ani. In noua mea clasa este un băiat de care îmi place de ceva timp. Într-o zi o prietena de a mea la întrebat ceva de genul : "Poate avea Andreea" numarul tau?"
apoi el ia răspuns: "nu îl am acum, dar poți să îi spui lui "Iulia sa mi-l trimită și o scriu eu"
Și mă trezesc cu un mesaj de la el. Și începem să vorbim, dar era ceva banal. Răspundea doar cu 'Da', 'Nu'...etc.
Apoi într-un text mai lung i-am scris că am sentimente pentru el. Apoi a răspuns : "Mi-am dat seama că vrei sa îmi spui asta, să știi că și eu am ceva sentimente pentru tine. Dar săptămâna trecută sa despărțit fosta me-a de mine și as vrea sa mai așteptate putin."

Ok...a trecut timpul și ieri am vrut sa vorbesc cu el. Mai greu cei drept dar am reușit. Și am început să îi spun că înțeleg că îi este foarte greu și ca, când îl văd pe el supărat mă simt și eu rău. El: "Da, am observat asta"
Apoi eu: "și vreau să iti spun că te iubesc"
El: "și eu te plac"

Pe tot parcursul conversației ne-am privit în ochii.

Și apoi am zâmbit amândoi i-am spus un ok mai sec și am plecat.

Nu știu ce o sa urmeze, nu știu cum să reactionez sau ce sa fac.

Și ce este interesant este că el a fost întrebat de multe fete din clasa dacă mă place, și a spus că da. Dar le-a rugat sa nu îmi spună asta...(până la urmă mi-a spus o prietena) nu înțeleg ce vrea și cât vrea sa mai aștepte. Mă sfătuiți va rog?

5 răspunsuri:
| devilshelp a răspuns:

Fii alaturi de el cand e trist, iar cand va fi pregatit de o relatie oficiala iti va spune

| Ananda11032004 explică (pentru devilshelp):

Stiu ce spui, dar când încerc să vorbesc cu el nu vorbește...
Și îmi este frica sa nu îl stresez prea tare. Intelegi?

| devilshelp a răspuns (pentru Ananda11032004):

Incearca sa fii intre si intre. Cand il vezi ca e trist imbratiseaza-l (nu il cunosc personal, dar cred ca oricarui baiat i-ar placea), dar nici nu fii cu el tot timpul, mai are nevoie sa fie si singur. Incearca sa alternezi, nu stiu

| hu123 a răspuns:

Uni băieti sunt mai timuzi sa zic asa, si poate nu e pregatit de o relatie cat se poate de "oficiala"...
Asteptati putin si veti vedea daca amandoi chiar va doriti sa fiti împreună happy

| Ananda11032004 explică (pentru hu123):

Săptămâna trecută sa despărțit de fost sa iubita
Nu stiu ce sa fac...
Este mai tot timpul trist