| EduGab a întrebat:

As vrea sa stiu daca prietena mea mai este virgina. Nu a avut deloc contact sexual pana acum. Tot ce am făcut a fost sa ii bag un deget in vagin, spunandu.mi ca o doare. Sânge nu a curs. Oare am rupt himenul sau degetul a penetrat orificiul himenului. Când am vrut sa bag si al doilea deget nu s-a putut din cauza durerii. As dori sa aflu daca mai e virgina. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In urma introducerii unui deget sau al unui orice alt obiect in vagin starea de virginitate a fetei respective ramane neschimbata. Virginitate reprezinta de fapt o stare, o conceptie de ordin mintal, de natura psihica, si reprezinta "starea de puritatea" a unei fete fecioare care pana in prezent/momentul de fata nu a intretinut contacte sexuale. Virginitatea se pierde, dispare, numai in clipa/momentul in care un penis real al unui baiat/barbat intra in contact direct cu himenul/vaginul fetei respective. In acest caz nu s-a produs nici DEFLORAREA fiindca in mod foarte sigur himenul a ramas intreg/intact. Prietena ta este in continuare VIRGINA si cu "pasarica" NEDEFLORATA. Multa sanatate!

| EduGab explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc pentru cele spuse happy

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ati intretinut relatii sexuale(nu a avut loc o penetrare), cu siguranta este virgina.

| Elektryk a răspuns:

Trump