| anonim_4396 a întrebat:

Aș vrea să știu dacă sunt fete pe aici care fac videochat la un studio. Este mai ok la un studio decât acasă? Nu prea aș face acasă pentru că am înțeles că poți avea probleme. Dar la studio într-un final ești obligată să întreții relații sexuale cu șefii sau ceva? Cam cât se poate câștiga și care sunt riscurile? Confidențialitatea îți este asigurată? Poți să folosești o perucă, ceva sau nu iti permite într-un studio? Și într-un final, se poate practica meseria aceasta dacă ești virgină?laughing Îmi cer scuze dacă pun prea multe întrebări prostești, dar sunt studentă și virgină, nu găsesc unde să mă angajez și asta cred că e singura soluție. Nu prea cred că se poate să faci videochat dacă esti virgină, dar vreau să aud răspunsuri și din partea celor care știu cu ce se mănâncă. Ce studiouri din București îmi recomandați?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Videochatul este pornografie mascata. Evident ca, odata intrata in industria asta, vei ajunge cunoscuta indiferent ca porti peruca sau masca pe fata, pentru ca milioane de romani traiesc in strainatate si au acces la site-urile astea deocheate.
Uite asa ajung vecinii si rudele sa va vada pe site-uri pornografice si reputatia voastra se duce pe apa sambetei.
Ma rog, daca vrei sa-ti faci o cariera in domeniul asta, la ce te mai chinui cu facultatea?

| Andreeush a răspuns:

În București îți poți găsi de muncă ușor, numai voință să ai.
De ce te mai chinui să faci o facultate dacă alegi să faci așa ceva?
Păcat că în ziua de azi sunt multe fraiere ca tine care aleg această cale în loc să fie decente.

| UnuZapacit a răspuns (pentru Andreeush):

Singura mea nelamurire e : cum ai ajuns pe pagina asta daca nu ai pus pe Google intrebarea : "de unde e mai convenabil sa fac videochat de acasa sau de la studio " pe tine ce te.a facut sa intrii aici? laughing)) fraierooo...

| BlackRose03 a răspuns (pentru Andreeush):

Sunt eleva si intru in a 11-a. Vreau sa merg la facultate in strainatate, dar ai mei nu ma pot sustine financiar. Ma consider a fi o eleva buna si trebuie sa fac bani cumva. M-am gandit sa ma angajez part time, dat sunt sigura ca nu as face fata programului. Scoala si munca nu se prea au mana in mana daca vrei sa fii printre primii la invatatura din clasa. Inca nu m-am apucat de videochat, nici nu sunt sigura in ce consta, dar cum iti permiti tu sa judeci acele fete si sa le numesti fraiere cand o parte se afla in situatia mea? Si ele sunt mai degraba in necunostinta de cauza cand se apuca decat fraiere. Nu vreau sa imi gasesc un sugar daddy din moment ce nu doresc contact fizic cu un barbat prea curand. Tu ce propui? Ce fac ca sa strang bani pentru facultate? Da-mi tu o optiune mai buna, ascult.

| minrest a răspuns:

Buna. Poti face si daca esti virgina. Stii in ce consta? Faci in fata camerei un show, imbracata cat mai dezbracat si in jurul ideii de masturbare, si te vede gratis cine vrea. Sigur, in prealabil ai dezactivat optiunea de a fi vizionata din tara ta. Si daca inciti suficient de mult un client, iti cere un show privat, care se plateste, si care consta practic din masturbare, cu executarea cerintelor clientului. Studioul iti cere sa te imbraci bine, sa te machezi, si ce mai crede el, te amendeaza; in general se comporta ca un peste, dar nu cred sa aiba nevoie de corpul tau, la cate curve sunt acolo. Poti foarte bine sa nu iti gasesti un stil care sa mearga, si atunci te vor vedea cateva mii de ratati gratis, incercand sa faci atmosfera cu labiile la lampa.
Si cand ma gandesc ce usor se gaseste de munca in Bucuresti, cu liceul, cu 1600 lei net pe luna, parca imi pare rau.

| Emma30555 a răspuns:

Genul asta de munca ar putea fi traumatizant pentru o virgina, cred ca e posibil sa ți deformeze realitatea despre sexualitate și despre bărbați, e posibil sa te facă sa te simți deprimata. Nu ai experienta de viata, nu cred ca ți ar fi ușor totuși

| vodami92 a răspuns:

E bine ca vrei sa faci asa ceva! altele nici nu ar vrea sa auda de asa ceva! in fond e decizia ta! ce vrei sa faci cu viata ta! sigur ca si studiourile sunt diferite! in functie de cat iti da fiecare! ala iti da mai mult! ala iti da mai putin! important este ca nu esti pretentioasa! e cam ca la o sala de fitness! toti cauta sala aia de fitness perfecta! cu instructor cum trebuie! etc! e normal! sigur ca e mai bine sa faci videochat de acasa! decat la un studio! acum depinde cum vrea fiecare!

| DevilRock a răspuns:

Nu cred că vei găsi pe
aici răspunsuri de la cineva care se ocupă cu așa ceva.
Studentă și virgină? Cine crezi că înghite asemenea poveste?
Dacă erai virgină nu îți trecea prin cap să faci așa ceva.
Numai ușuraticele se ocupă cu așa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru DevilRock):

Uite că este posibil. Am 19 ani și sunt virgină. Nu ai mai văzut virgine la 19 ani? N-am făcut sex și nici videochat vreodată, dar nu sunt de părere că doar ușuraticele fac asta. Iar eu sunt o dovadă vie că nu este așa datorită faptului că sunt virginălaughing Stai liniștit că și băieții fac asta, dar observ că ei au dreptul la orice fără să fie judecați.

| DevilRock a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ești de părere că doar ușuraticele fac asta?
Dar cum le poți numi atunci pe astea care stau toată ziua cu degetele în pi*** în fața camerei pentru a face bani? Chiar sunt curios.
Odată ce între de videochat nu ești așa nevinovată, asta e drumul pe care vrei să îl urmezi.

| 420h2o a răspuns:

Alegi calea ușoară și nu este ok pentru tine in primul rand. Vreau sa stii ca nu te judec, e viata ta si sunt alegerile tale. Dar inainte de a face asa ceva gandeste-te ca sunt studenți care ziua stau la facultate si seara lucrează part-time in fast food-uri, call center, etc.
Stiu, reclamele de pe yt sunt "super" cand le vezi pe fetele acelea care si-au cumparat masina, casa, haine si genți.
Însă la sfârșitul zilei cand pui capul pe perna si rememorezi ziua pe care ai avut-o e posibil sa nu simti tocmai mândrie fata de tine dupa ce faci toate lucrurile acelea in fata unor necunoscuti pe bani. E degradant pentru o domnișoară.
Sper sa iei decizia potrivita.

| Bianca_Irimia_1990 a răspuns:

Da, oricat ar suna de ciudat, exista fete virgine care fac videochat! Dar sigur nu te va crede nimeni, pentru ca traim intr-o tara in care suntem invatati mai intai sa JUDECAM si mai apoi sa VORBIM, gen. tongue eu zic ca cel mai bine e sa cauti pe forumvideochat.com pareri despre fiecare studio in parte! scrie si tu pe google „studio videochat" si vezi care sunt primele 3-5: Charm Studio, Studio 20, Best Studio etc. si cauta lucruri despre eiwinking din ce am vazut eu, Charm are cele mai multe pareri pozitive, la restul studiourilor am vazut ca se vorbeste si de rau (nu isi iau banii la timp, au amenzi, etc)
Succes!

| AlinOff a răspuns:

Este fix o minciuna ca te expui la nu stiu ce pericole de acasa. De acasa este cel mai sigur si cel mai bine. Studiourile iti dau banii peste luni de zile sau deloc, iti mai opresc si un procent real intre 50% si 75%, contracte reale si legale nu ti da nimeni, nici macar cele mai mari studiouri din tara, unii patroni o sa ti porpuna sa te culci cu ei, alte studiouri te filmeaza fara sa stii si vand filme cu tine, inclusiv in Romania, nu ai niciun avantaj de la studio. Ci doar dezavantaje! Multe studiouri iti fac conturi bancare cu buletinul tau si fac spalare de bani pe numele tau, amenzi la greu in toate, programul NU este flexibil... daca vrei sa afli totul uita te pe site ul asta http://videochat.co.ro/videochat-de-acasa-sau-de-la-studio/

| ascarastudio a răspuns:

Buna! Te putem ajuta noi. Poti câștiga: 1000$ săptămânal, 300$ bonus de angajare + cadouri din partea studioului. Domeniu: Videochat
Website: https://sites.google.com/view/ascara-studio/home?authuser=4

Poți lucra de acasă, legal, cu contract