| madalina0895 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu daca unei fete odata dezvirginata, dupa un timp in care nu a intretinut relatii sexuale ii mai poate curge sange.
Chiar as vrea sa ma lamureasca cineva pentru ca am parte de multe certuri cu prietenul meu din cauza acestui subiect.eu am fost virgina cand m-am culcat cu el dar el sustine ideea de sus adica ca nu am fost virgina, doar am stat un timp fara sa intretin relatii sexuale.

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil sa creada in barfe la adresa ta,auzite de la cine stie ce rauvoitori,asta ar fi o explicatie.
Pe urma,daca nu a auzit nimic si o spune de la el,este si prost informat si lipsit de delicatete si sensibilitate!
Himenul se rupe o singura data, nu se regenereaza iar sangerarea de la dezvirginare nu se repeta!
Ma abtin sa nu mai zic nimic altceva la adresa "specialistului", prietenul tau!

| madalina0895 explică (pentru greece12):

Barfe la adresa mea nu avea de unde sa auda pentru ca sunt foarte cuminte. Am incercat sa-i explic si eu acelasi lucru legat de himen dar nu vrea sa priceapa.degeaba are 24 de ani.

| greece12 a răspuns (pentru madalina0895):

Madalina,scuza-ma,dar are niste pareri de zici ca in fiecare saptamana are parte de cate o fata sa-si piarda statutul de virgina cu el!
Ma indigneaza cumplit cei ca el,care nu stiu sa aprecieze la justa valoare darul oferit,cand in jurul lor,lumea colcaie de mizerie sexuala!
O fata virgina se depune fizic si psihic in mainile primului ei partener sexual si,in cazul tau,in loc sa nu stie cum sa traga mai bine perdelele sa nu te atinga vreun curent si racesti,el sta si comenteaza,spunand verzi si uscate!
Nu este posibil,dupa orice perioada fara sex,sa-ti curga din nou sange ca la dezvirginare si,daca curge,e de alta natura,poate fi o hemoragie care nu se va opri cu una cu doua, e primejdioasa si apare daca actul e prea violent sau daca exista alte probleme!
Imi pare foarte rau pentru tine, nu merita el sacrificiul asta!

| ciresik80 a răspuns:

Iti curge doar la primul contact atat dar daca lui ii pasa asa mult te un amarat de himen chiar te merita?

| Laurretta a răspuns:

Nu, nu-i mai curge. Doar o singură dată îi v-a curge și acest lucru se întâmplă când se v-a rupe himenul (poate fi și n^ oară, nu neapărat la primul contact). După o perioadă în care nu ai mai avut contacte sexuale e posibil să te doară (ca prima dată) dar nu să-ți curgă sânge (dacă ți-a curs deja).
Baftă!

| madalina0895 explică (pentru Laurretta):

Multumesc pentru raspuns... exact asta stiam si eu dar prietenul meu nulaughing

| Laurretta a răspuns (pentru madalina0895):

De obicei băieții știu aceste lucruri, dar spunând că aceste lucruri sunt imposibile, ele pot deveni o scuză pentru a le lăse pe fete cu ochii-n soare după ce au trecut pe la elwinking

| madalina0895 explică (pentru Laurretta):

Imi dai si mie id tau de mess si mai vb poate mai imi dai si mie niste sfaturi si iti povestesc mai multe!:*

| Laurretta a răspuns (pentru madalina0895):

Ți-l trimit printr-un mesaj.