| Corina_9735 a întrebat:

as vrea sa va spuneti parerile in legatura cu intrebarea mea.Sunt cu un baiat de 2 ani si ceva.Eu am 18 ani iar el 23, are prietena de vreo 4-5 ani cam asa.Stiam de relatia lor de la inceput, nu mi-a pasat deloc ca el avea prietena ba chiar mi-a zis ca nu are nici un drept sa ma tina din scurt sau ceva de genul ca sa nu stau cu ala, sa o faca pe gelosul. Dar pe parcurs am ajuns sa il cunosc destul de bine datorita faptului ca ne-am inteles de minune si ne intelegem. El lucreaza in orasul in care locuiesc eu [sta cu gazda], numai ca el locuieste in alt oras, la fel si prietena lui.In tot acest timp, cand mi-am dat seama ca incep sa ma indragostesc foarte mult de el il tot intrebam de prietena lui si chiar nu ii facea placere sa vorbeasca despre ea in timp ce era cu mine. Dar pe mine ma apasa asta. Vroiam sa stiu cat mai multe despre ea, cum arata si multe chestii.Imi zicea ca nu se mai intelege cu ea si chiar ii ziceam de ce nu se desparte si mereu imi raspundea ca e timpul petrecut impreuna.Ma intalneam foarte des cu el, dar incepusem sa cred ca doar ma folosea. mi spuneau prietenele mele.Acum recent i-am zis ca nu vreau sa mai am vreo legatura cu el sa nu ma mai caute, dar mereu imi zicea sa ma mai gandesc incepea sa ma sune din ce in ce mai mult ca datile trecute.Si cand ne-am revazut, el fuse-se in concediu, l-am simtit cat de mult i-am lipsit.As vrea sa imi spuneti ce sa fac, sunt disperata.Nu stiu ce sa mai cred. ce sa mai fac as face orice ca sa il despart de prietena lui.Nu vreau sa par ca il vreau numai pentru mine dar ma simt prea aiurea cand il stiu ca sta uneori cu aia.Nu stiu ce parere v-ati facut despre el dar mai pot adauga ca e un baiat care nu isi bate joc de fete, pe mine m-a luat in serios pentru ca s-a intamplat o data ca sa vorbesc cu prietena lui pe mess, ma certasem cu ea, i-am zis ca e foarte disperata si asa este.asa o simt eu, e foarte geloasa, de asta si-a gasit alianre in bratele mele.Astept raspuns

Răspuns Câştigător
| LilVmp a răspuns:

Daca te-a cautat inseamna ca ii pasa de tine, dar totusi nu poate fii cu doua, daca ai spus ca nu'si bate joc de fete atunci pune-l sa aleaga ori tu ori prietena lui, nu sunteti papusi sa va manevreze cum vreahappy ar fi timpul sa vorbeasca serios cu aceea fata si sa-i explice situatia, pentru ca te simti si tu si aceea fata aiureahappy!

4 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Da' in locul fetei daca ar fi? Ti'ar conveni?

| Revolution a răspuns:

Nu stiu cum ai reusit tu sa stai cu el cand stiai ca are o prietena de 4 ani.Mie mi se pare evident ca te-a folosit ca sa ramana cu amandoua. Daca te iubea cat il iubeai tu atunci eu cred ca s-ar fi despartit de prietena lui, indiferent de timpul petrecut impreuna.Parerea mea e sa te desparti de el, un barbat care sta cu doua femei e nesigur pe el, eu spun ca nu merita.

| Corina_9735 explică:

Cum sa il despart de prietena lui?! sad

| Corina_9735 explică:

M-am pus de multe ori in locul acelei fete.dar totusi a trecut 2 ani de zile si eu inca sunt cu el. Pe ea o cunosc dar doar asa am mai vorbit cu ea pe mess, cand vorbea cu ea la telefon el numai o asculta.era ceva de genul il dirijeaza.I-am reprosat de multe ori asta dar am zis sa las timpul sa treaca, sa am si eu o varsta mai mare, eu stiu si lucrurile poate se vor mai schimba