| Andrei4k33 a întrebat:

As vrea si eu o problemă si mi-e cam frica. Acum vreo 2 săptămâni am făcut dragoste cu iubita mea, am facut-o protejat cu prezervativ, acesta nu părea să se fi rupt, am pus mâna pe exteriorul lui si nu părea să curgă nimic sau așa, plus ca indiferent daca aveam prezervativ, tot am scos-o cu 2 sec înainte să-mi dau drumul. După ce am terminat am dat prezervativul jos, l-am aruncat, iar apoi m-am șters pe mâini bine cu un șervețel umed, chiar dacă am atins doar exteriorul prezervativului, dar ca sa ma asigur. Faza este ca dupa am început să mă sărut cu iubita mea si mi-am băgat un deget în vaginul ei, atât. Am observat ca de câteva zile se simte rău, are frisoane, o doare capul, o doare burta, o doare și vaginul are si putina greață si pare sa fi răcit ca o doare si gâtul. Țin să menționez că trebuia să îi vină ciclul acum 3 zile, dar ea are dereglari ale ciclului menstruala si niciodată nu-i vine in fiecare lună. Există vreo posibilitate sa se fi intamplat vreun necaz si sa fi rămas însărcinată sau se datorează din cauza unei raceli sau a problemelor cu dereglarea?
Va rog frumos sa ma ajutați cu un raspuns sincer. Va multumesc!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu e ma insarcinata calmeaza-te

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ar trebui sa fie vorba de nici o sarcina, pentru ca nu-i posibil sa lasi fata insarcinata cu un deget introdus in vagin.
Cel mai probabil are vreun virus, de aceea se simte rau si are frisoane.
Sa faca un teste de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Avand ciclul de "tip neregulat", nu se poate vorbi de intarziere aici, nici de 3 zile, nici de 30 de zile, pentru ca-i neregulat.

| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia prezentata si conditiile precizate, atat posibilitatea cat cat mai ales probabilitatea de a se putea forma o sarcina, practic sunt inexistente. Starile de indispozitie ale partenerei tale de sex sunt provocate de cu totul alte cauze medicale, care NU au nicio legatura cu sarcina sau actul sexual intretinut. Mul
ta sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Nu poate fi însărcinată.
Stările ei au altă cauză, probabil a răcit.

| sofisis a răspuns:

Are vreo gripa ceva. Sa mearga la doctor.

Răspuns utilizator avertizat
| KarinaLee6 a răspuns:

Nu are cum să fi rămas însărcinată în situația prezentată de tine. Sigur se simte rău din cauza unei răceli sau\și a ciclului menstrual neregulat!