| anonim_4396 a întrebat:

As vrea si eu un sfat. Am avut o relatie recent cu un baiat, dar care avea iubita de vreo 10 luni. Eu am acceptat sa fiu cu el numai dupa ce s-a despartit de iubita lui. Problema e ca o data cu despartirea asta au venit toate problemele. Tipa aia nu prea e sanatoasa la cap, l-a amenintat ca se sinucide, ca se arunca si etc. Si mai e o problema. Parintii lui cu parintii ei sunt foarte buni prieteni si ei sperau ca o sa se casatoreasca. Si na, ghinionul a fost ca am aparut eu. Dupa mii de certuri, pana la urma am renuntat eu ca sa nu mai creez probleme, in ciuda faptului ca tin foarte mult la el. Dupa ce m-am despartit de el, el ma tot suna, ma cauta si etc. Dupa 2 luni am aflat ca s-a impacat cu fosta si va dati seama ca am fost extrem de dezamagita. Acum recent m-am intalnit cu el si mi-a zis ca inca ma iubeste si sincer eu il cred. Dar el mereu imi reproseaza ca am facut multe gesturi, faze si etc. Si eu am facut acele chestii numai ca sa pot sa ma despart de el. eu inca mai tin la el, dar mereu o sa se bage fosta lui intre noi. Ce pot sa mai fac in privinta asta?

4 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Renunta la el. O sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca, fara sa intervina cineva intre voi! El ce nu a observat timp de 10 luni ca iubi a sa e cam dusa cu pluta?!

| Alina_9354 a răspuns:

Daca te iubea cu adevarat lupta pentru tine! Nu cred ca sta cu aia doar pentru ca asa vor parintii, sigur tine si el la ea asa ca mai bine renunti la el pentru ca poti gasi pe cineva fara,, obligatii,,winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vaaai ce poveste. oare ce e de facut? cata dragoste, cat sacrificiu.romeo si julieta erau mici copii pe langa voi.parca mie si mila de tine.pai la ce ai scris tu aici, am toata increderea ca te vei descurca.esti fata mare ce naiba.sau nu esti?

Răspuns utilizator avertizat