| nustiunuvreau a întrebat:

Bună, as vrea si eu un sfat. Bănuiesc ca sunt oameni aici care au experiență în relații sau au trecut prin ceva asemănător. Sunt cu iubitul meu de un an, primul meu iubit. M-a înșelat la inceputul relației, a zis ca s-a schimbat, ca a realizat ce e iubirea. Dar chiar si asa facea niste acțiuni de care nu-și dadea seama, stăteam împreună si începea sa zica cu pofta cat de frumoasa e nu stiu care, odată eram langa el si a intrat pe pagina unei fete sa vada daca mai are iubit, tine legatura cu foste, ba chiar s-a intalnit in secret cu una pentru a discuta problemele noastre...si multe alte chestii care lasa un semn de intrebare. In fine, de ceva timp ne certam, duc o perioada ft grea, eu cu mine si el se simte nedreptățit pentru ca nu-i acord nu stiu cata atentie, am încercat sa-i zic ce am pe suflet si a inceput sa ma judece, adica sa vezi asta de la persoana pe care o iubesti necondiționat...nu dau vina pe el, am si eu partea mea de vina dar sa-mi zica de planuri de viitor, ca-ti doresti o viata numai langa mine..si dupa sa-mi zici ca ar fi mai bine daca ne-am despărți...nu stiu. Credeți ca mai simte ceva pentru mine? Sau cum pot sa repar situatia? Multumesc ca v-ati luat din timp pentru mine

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

A realizat ce e iubirea? Ce e iubirea? Omul te vrea si pe tine si pe alte fete,dar cum nu e mulsulman e greu pentru el, poate nici matur nu e, nu stiu, o sa il judece multi la intrebarea ta de parca ei sunt sinceri, seriosi, fideli asa e natura umana infidela ce sa faci

| mihai69 a răspuns:

Nu trebuie să repari tu absolut nimic. E treaba lui să încerce să se schimbe (că e clar că nu are de gând să se limiteze la o singură femeie) sau decizia ta să cauți altul care să nu aibă acest „defect".

| Freya1 a răspuns:

Exista posibilitatea sa se fi plictisit, doar ca daca a ajuns sa vorbeasca cu fete despre problemele voastre, sa tina legătură cu fosta si sa laude alte femei de fata cu tine a ajuns sa nu te mai nici respecte.
Eu cred ca nu trebuia sa il ierți de prima oara, pentru ca si daca se va schimba in sufletul si mintea ta oricum va rămâne faptul că, cândva a facut asta.Sau exista posibilitatea foarte mare ca asta sa fie firea lui, sau pur si simplu sa nu te mai iubească de atunci de cand te-a înșelat prima oara si atunci stai fix degeaba cu el.
Ar trebui să iei initiativa si sa ii spui in fata ce te doare si deranjează, iar daca nu va încheia cu comportamentul asta sa pleci.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Vazand din afara povestea, rezulta ca tu esti prea permisiva cu niste chestii care ar trebui sa fii foarte stricta, daca iti doresti ceva de viitor.

Anumite limite, daca se trec, atunci ar trebui sa faci 180 grade si sa pleci de langa acea persoana.

Faptul ca nu ai facut-o atunci cand te-a inselat vine cu consecinte. Aceasta este una din ele.

Desi pare greu, poti sa o iei de la capat cu un altul.

Chiar daca innozi relatia, ca si la sfoara, o sa ramana nodul (sau nodurile) care mai tarziu te-ar putea deranja rau de tot.

Fa-ti un bine si iesi dintr-o relatie toxica pentru tine. Tu oferi un nivel de incredere mult mai ridicat decat primesti.

Mergi mai departe cat mai repede de aceasta persoana, ar fo sfatul meu.

Nu zic ca e uasor, ci zoc ca daca nu o faci acum o sa ai probabil o viata tare nefericita alaturi de el.

Daca o sa vina vreodata un copil si el va incepe sa se duca in stanga si in dreapta sa se culce cu alte femei?

Daca esti multumita cu situatia actuala, te rog ignora raspunsul meu.

| SG1995 a răspuns:

1. Nu exista iubire necondiționată, scoateți asta din cap.
2. Dă-i papuci e absolut bădăran.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Nu e badaran e poligam ca si noi restul

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Ray nu e vorba că vorbește cu nu știu cine, e vorba de respect aici bro, faci rahaturi de genul cu cine sunt îți permiți, vrei să te fți cu tot orașul, cauți una care îți permite d-astea, dar la rându-ți trebuie să îi permiți de-astea...sau cum tu ești poligam și ea e curvă dacă o faci cu alți când e cu tine?

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Sunt de acord cu tine,e un porc care iti bate joc de sentimentele lui iar solutia este sa se desparta de el, eu ma referam doar la partea umana infidela, poate avem asteptari prea mari de la alti, eu unu numai am asteptari poate de asta spun ca e credualitate prea mare in cei care cred in fidelitate, eu numai cred

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ii place viata la maxim, el nu se multumeste numai cu o femeie vrea mai multe.

| Crackman a răspuns:

Evident, daca tu ai vazut toate aceste nereguli.
Este clar ca nu esti bine cu el.
De aici iti dai seama ce vreau sa zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca deja sti si de una singura raspunsul la intrebarea ta.
Este evident ca acest barbat nu te iubeste.
Un om care iubeste, care tine macar putin la tine si care te respecta nu face astfel de lucrurii. Chiar daca un om ar gresi fata de tine, atunci cand tu i-ai atrage atentia sau ar vedea el de unul singur ca te-a ranit, daca el ar tine intr-adevar la tine, ar incerca sa fie atent si la ce simti tu. Ar incerca sa schimbe ceva pentru tine. Si nu ar tine cont doar de dorintele sale egoiste.
Traind mai departe doar pentru propria sa persoana. Pentru ca, nu asta inseamna o relatie. Intr-o relatie, ar trebuie sa existe comunicarea, intelegerea, sprijinul, iubirea si respectul din partea amandurora.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Dacă te-ar iubi nu s-ar întâlni cu altele. Înșelatul provoacă suferință așa că mai bine vă despărțiți.

| Ely1234567 a răspuns:

Nu este vina ta este vina lui... Eu dacă eram în locul tău numai eram de mult timp cu el.

| 09Ioana09 a răspuns:

Dacă face aceste lucruri, nu e ok. Atata timp cât pe tine te deranjează anumite actiuni iar el nu face nimic în privința acestui lucru, nu te merită. Atunci cand iubesti si ți la persoana faci tot ce poti să ii fie bine si inainte sa faci anumite lucru te gândești. Dacă tu ai ajuns sa nu mai fi ok cu tine din cauza lui, nu cred ca mai e cazul sa continuati. Din ceea ce ai povestit, el ar trebui să te intelega, nu sa te judece si daca ar tine cu adevărat la tine te ar ajuta sa fii tu ok cu tine însuți. Eu zic sa îl întrebi direct ce vrea și dacă se vede cu adevărat cu tine și lângă tine acum și in viitor. Daca evita răspunsul sau chestii de genul e timpul să cauți ceva mai bun pentru tine.