| awwkira a întrebat:

as vrea un sfat happy... de cand m-am imbatat odata si m-am sarutat cu un tip (a fost ceva pe moment, e cumva din grupul meu de prieteni si amandoi eram foarte ametiti*)a inceput sa-mi placa mult de el, la un moment dat se baga la mine in seama si era foarte dragut, intre timp pur si simplu a incetat sa mai zica nimic, de cate ori ne vedeam mi se parea ca ma evita. La un moment dat am aflat ca vorbeste cu alta fata, o stiu si eu pe facebook si nu mi se pare ca ar avea ceva deosebit, e doar random,probabil sunt putin rautacioasa (de fapt el vorbeste cu multe tipe, aiurea cumva,nu stiu, nu are nicio iubita). De ceva timp ma gandesc sa-i zic ca il plac, dar nu ma pot hotari daca sa o fac sau nu. Stiu ca e diferit, poate chiar putin aiurea, mai ales ca eu sunt fata, totusi cred ca vreau sa-i zic, ce parere aveti? Cum credeti ca ar reactiona? Sau... cum ar fi dupa ce i-as zice? Si cum anume pot sa-i spun toate chestiile astea? Nu arata el foarte bine, dar imi place mult personalitatea lui si ma gandesc foarte des la el, ma intristeaza sii vreau oarecum un raspuns sau... gen a closure. Si daca nu merge cum ar trebui sa ma port? Nu sunt sigura ca vreau totusi o relatie exclusiva, mi-ar placea totusi sa vorbesc mai des cu el si sa-l cunosc mai bine pana ceva mai serios. Daca ar fi sa fie. Ce ma sfatuiti sa fac si cum sa o fac. Sii... va rog sa nu fiti rautaciosi, dar in acelasi timp sinceri. Multumesc anticipat. Astept raspunsuri happy

8 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Bețivanii care beau cot la cot sunt cei mai buni prieteni. Tu nu ești fată, ești doar o bețivancă care se linge cu toți tâmpiții când este amețită de la troscăneală. Școală nu ai? Ocupă-ți timpul cu altceva și lasă "dragostea".

| Prezidentul a răspuns:

Daca de acum te indoiesti de relatia pe care o puteti avea, e clar ca nu va fi ceva stabil.

| LoveSleep a răspuns:

Uite problema ta are două ipoteze. Vrei să-i spui că îl placi? Ok.
1. Oricui băiat îi place să audă că o fată îl place. De ce n-ați mai vorbi? De ce s-ar supăra? E absurd.
2. Odată ce tu îi spui că îl placi, s-ar putea să-și piardă interesul. Cu cât tipa "se lasă" mai greu, cu atât interesul crește. Dacă îți spune că te place, chiar dacă sentimentul ar fi reciproc, acolo undeva în interior el își pierde interesul. Nu mai are rost să-și bată capul, el știe intențiile tale. Pur și simplu nu mai are farmec.
Acum, depinde de băiat, de context, de fată evident și de multe altele.
Eu zic să vorbești mai mult cu el, să-l privești subtil și să-i zâmbești, dacă e băiat deștept, va ști ce să facă. Dacă nu prezintă nicun interes, ori e bătut în cap, ori nu te place. Baftă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti spun sa nu te grabesti. Mai apropie-te de el si vorbiti mai mult, cum ziceai tu ca sa il cunosti mai bine. Oricum lucrurile vor veni de la sine daca e sa fie.

| TanteMarianne a răspuns:

Un lucru e sigur trebuie sa-l cunosti mai bine!
uite cum sa-ti dai seama :
Rade mereu la glumele pe care le faci, chiar si atunci cand nu le sti povesti cum trebuie sau sunt glume seci, fara umor.
Face glume despre o posibila relatie cu tine.
Iti zambeste. Chiar foarte des.
Te cheama in oras din cand in cand. Nu, nu la o intalnire, doar asa, la distractie. (Vrea sa fie in preajma ta, te place dar, cuvantul "intalnire" le da uneori fiori barbatilor si de aceea il ocolesc.)
Iti stie porecla, numele de alint, se foloseste de acestea atunci cand vorbeste cu tine.
Il surprinzi mereu holbandu-se la tine. La chipul tau evident, nu intra in discutie fundul, sanii sau mai stiu eu ce i-o fi trecand prin minte.
Se comporta de multe ori ciudat atunci cand vorbeste cu tine. E neatent, se impiedica daca e pe strada, spune lucruri complet absurde si neimportante numai pentru a deschide discutia.
Te suna la telefon. Stim deja ca barbatilor le displace acest lucru deci, daca te suna, ori esti prietena sa cea mai buna, are nevoie de ceva, ori e pur si simplu nebun dupa tine si simte nevoia sa te auda cu orice pret.
Te apara mereu in public, indiferent de ce ai face sau spune.
Te intreaba mereu despre viata ta, despre ce faci si cum o duci, pe langa absolut generalul si nesemnificativul "salut, ce mai faci?".
Iti spune intotdeauna pe nume atunci cand vorbeste cu tine. Il cunoaste si ii place sa il rosteasca cat mai des.
Pare mai respectuos, mai galant si mult mai matur decat in realitate atunci cand este in preajma ta.
Iti face mereu complimente. "Arati bine azi" e doar un alt mod de a-ti spune "Imi place de tine", "Sunt atras de tine."
Cand spune o gluma, tu esti prima persoana la care se uita asteptand o reactie.
Le pune mereu intrebari despre tine prietenilor vostri comuni. Stie ca acestia iti vor da raportul dar nu il intereseaza si, de ce i-ar pasa de vreme ce urmareste sa te cucereasca?
Te atinge mereu "neintentionat", pe mana, pe umar, atunci cand vorbeste cu tine. E un semn foarte important ca te place, limbajul trupului spunandu-ti intotdeauna adevarul.
Te intreaba mereu ce crezi despre un anume tip sau altul. Vrea sa stie in acest fel daca iti place de cineva si in acelasi timp ce fel de barbati te atrag.
Iti aduce muzica, piese favorite de-ale lui.
Iti cere sfatul in ceea ce priveste alte femei. E un fel de a afla subtil ce iti place si ce nu si in acelasi timp de a incerca sa te faca geloasa.
Observa amanunte si isi aminteste chestii legate de tine pe care majoritatea oamenilor nici nu le-ar baga in seama. Ce ai purtat intr-o anumita zi, serialul sau filmul tau preferat, ce ai mancat ieri si asa mai departe. Atentie insa, daca stie despre tine lucruri pe care nu i le-ai spus sau nu sunt evidente, trebuie sa fi cu mare bagare de seama sa nu cumva sa fi dat peste un hartuitor.

sau dupa zodie :
site-ul!
http://www.kanald.ro/......41298.html

succes!:)

Răspuns utilizator avertizat
| crys12 a răspuns:

Buna happy Pai.din cate observ a evitat sa vorbeasca cu tine si a discutat cu alte tipe. Si sa stii ca se intampla des, ca baietii sa-ti ofere atentie un timp iar apoi dispar. In fine, sa revenim happy Si daca iti doresti intr-adevar sa-i marturisesti ca-l placi, nu ai de ales big grin Probabil asa va fi mai bine si vei afla ce te macina incontinuu si anume daca este atras de tine sau nu. Ai nevoie de mult curaj si incredere, restul va decurge de la sine. Daca te place si isi doreste o relatie cu tine si nu va cunoasteti de ajuns ar fi cazul sa mai vorbiti, afland lucruri noi despre celalalt. Iar daca nu simte nimic pentru tine si toata asta o fost o joaca pentru el, uita-l! Asa e cel mai bine happy Si inca ceva ...renunta la sperante si la iluzi desarte deoarece s-ar putea sa ramai cu ele si cu inima franta! Nu este sfarsitul lumii si cu timpul vei trece si peste asta! Nu te ingrijora, o sa fie totul ok happy Pentru ca Dumnezeu le aranjeaza pe toate. Atat am avut de zis, sper sa-i placa de tine si sa fiti impreuna daca asta vrei si LA MULTI ANI!

| WhiteScarf a răspuns:

"a incetat sa mai zica nimic" laughing e frumos limba romana rolling on the floor