| madăfacănvmm a întrebat:

aseara am facut sex neprotejat cu iubitul meu. este cu 7 zile inainte de inceperea menstruatiei. acesta nu a ejacuat. este vreun risc de sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cele precizate de tine, reiese ca sexul a fost intretinut cu circa o saptamana, adica cu 7 zile inainte de ziua/data la care urma sa inceapa menstruatia. Reiese ca sexual a avut loc in perioada ultimelor 9-10 zile ale ciclului menstrual, care sunt 100% NEFERTILE. Aceste zile 100% nefertile se pot determina precis in cazul in care ciclu este REGULAT si data/ziua de incepere a urmatoarei menstruatii se poate determina precis, sau cu o abatere care sa nu depaseasca niciodata mai mult de +/- 1 zi, maxim 2 zile fata de data calculata/prognozata sa inceapa menstruatia viitoare. Este cunoscut faptul ca in aceste ultime 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual, indiferent de tipul sau, ori de lungimea sa, este 100% IMPOSIBIL sa poata sa existe un OVUL VIABIL in uter, asa ca si formarea unei sarcini devine la fel complet IMPOSIBILA, chiar si in situatia in care sexul este neprotejat si sperma este EJACULATA IN VAGIN in mod intentionat sau ''din greseala''. In concluzie in acest caz, este cu totul IMPOSIBIL ca in aceasta situatie sa se poata forma o sarcina. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu este risc de sarcina în perioada în care ați făcut sex.

| sofisis a răspuns:

Nu.

| HazelEyes77 a răspuns:

Teoretic erai in perioada infertila cand ai avut raportul sexual neprotejat deci sunt sanse foarte mici spre nule mai ales ca nu a ejaculat in interiorul vaginului.

| Elena9328 a răspuns:

Daca nu a ejaculat în tine nu. Dar eventual ia-ți un test de sarcina.